Tipy, rady, návody Zahrada

Automatický zavlažovací systém pozitivně ovlivňuje růst rostlin


Princip činnosti systému automatického zavlažování spočívá v přísném dávkování dodávek tekutin a kontrole jejich spotřeby, což zabraňuje nadměrnému dodávání vlhkosti rostlinám.  Režim ekonomické dodávky tekutin je užitečný tam, kde je nedostatek vodních zdrojů. Vysoce technické vybavení umožňuje vybrat a nastavit dobu zavlažování půdy, její intenzitu a trvání. Automatický zavlažovací systém – harmonogram přístroje lze upravit v souvislosti s přáním majitelů. Časovač zásobování vodou je neoddělitelně spojen s dvěma dalšími mechanismy: snímačem vlhkosti, který reguluje zavlažování. Při dostatečné vlhkosti půdy se systém automaticky vypne a snímačem deště. Blokuje systém přívodu vody během srážení.

Zahradní lehátka – různé druhy materiálů

Pokud jste šťastní majitelé vlastní zahrady a máte útulnou terasu nebo slunný trávník v blízkosti domu, měli byste určitě uvažovat vybudování útulného místa, kde si můžete odpočinout na čerstvém vzduchu.  Zahradní lehátka– začneme u materiálů. Dřevo, plast, kov, ratan?  Co je třeba vzít v úvahu při výběru materiálu pro zahradní nábytek? Plast – levný, lehký, nebojí se tepla nebo mrazu. Mínus – snadno se rozbije a nedá se opravit. Dřevo – trvanlivost, odolnost, přirozenost. Mínus – vyžaduje zvláštní péči proti vlhkosti. Kov – vydrží i velmi velké zatížení, odolný, spolehlivý. Design lze snadno změnit nástřikem do požadované barvy. Mínus – drahý. Přírodní ratan – proutěný nábytek je lehký a odolný. Je dobře kombinován s tkaninou, sklem, kovem. Mínus – nesnáší vlhkost. Umělý ratan (polymer) – levnější, od přírodního ratanového nábytku téměř k nerozeznání.

Zahradní sochy umělce Sibery

Zvažujete oživení zahrady? Tak zahradní sochy  nesmí ujít vaší pozornosti. Zejména ty vyřezávané motorovou pilou od řezbáře Sibery. Unikátní dílo – ožívá vaše zahrada díky pohádkovým bytostem a různým zvířatům. Nebo vás fascinuje Velikonoční ostrov se svými tajuplnými sochami Moai? V menší podobě mohou ozdobit i váš pozemek, stačí kontaktovat mistra Siberu.

 

 

O autorovi

angelo

Zanechte komentář