Bydlení

Bytový textil – moderní trendy

Moderní bydlení se vyznačuje širokým spektrem podob. Dovolené je téměř cokoliv – nehrozí tak přílišné limity. Je důležité si uvědomit, že výsledný celek se skládá z drobností, které, pokud do sebe dokonale zapadají, mohou změnit k lepšímu nejedny interiérové prostory. Vezměte si takový bytový textil – základní, dekoračně-účelovou záležitost, která je k dispozici v mnoha variacích.

Bytový textil vhodným způsobem oživí stín stereotypu. A jaké prvky bytového textilu jsou momentálně IN, jaké zažívají největší boom?

shutterstock_282711416

Bytový textil

Záclony a závěsy

Tak například záclony a závěsy. Jejich nabídka je obrovská. Dávno se již nejedná pouze o klasické záclony v tuctovém provedení. Jsou libo barevné záclony, vykrajované záclony či krátké záclony? Při výběru je samozřejmě důležité zohlednit váš vkus a sladění s ostatními prvky v dané místnosti!

Co se týká závěsů, tak se opět jedná o kategorii s vysokým zájmem. Závěsy neplní pouze funkci zastínění, souběžně totiž tvoří dekorační prvek a v určitých případech mohou dokonce rozdělit místnost na dvě části.

Povlečení, prostěradla a přehozy

Povlečení na postel musí být moderní, stylové a zároveň pohodlné. Je důležité vybírat správný materiál. Největší oblibě se v posledních letech těší bavlna nebo krep. Jak povlečení, tak i přehozy lze vybírat z nepřeberných motivů – problém nebude povlečení do dětského pokojíku, ani do ložnice.

Bytový textil součástí každé místnosti

Bytový textil je dnes součástí takřka každé místnosti. V kuchyních využijete ubrusy, v obývacím pokoji potom například přehozy přes sedačku, případně povlečení polštářů. Při pořizování by v žádném případě neměla hrát prim pouze cena, měli byste se vždy soustředit na sladění kvality a stylu. Kromě nákupů v kamenných prodejnách můžete samozřejmě využít i spoustu e-shopů!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář