Bydlení Komerční články Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody Zajímavé

Co dělat, když si zabouchnete dveře?

Na tento problém narazí za život snad každý z nás. Ne všichni by ale věděli, co v takové situaci dělat. V tomto článku se zaměříme na možné způsoby, kterými vyřešíme zabouchnuté dveře.

Každý se nejspíš někdy setkal se zabouchnutými dveřmi. Nejčastěji se to děje, když ve spěchu ráno sbíráte všechny věci, které budete ten den potřebovat, abyste co nejrychleji vystřelili z domova. Ale ejhle, klíče zůstaly doma a vy se nemáte jak dostat dovnitř. Ten pravý problém nastává, pokud bydlíte sami a nikdo z blízkých nemá náhradní klíč. Ale i takové situace mají svoje řešení. V tomto článku Vám je přiblížíme.

Zámečník

Pokud nemáte zrovna v plánu snažit se vykopnout nebo vyrazit dveře, což by nebylo to pravé ořechové, bylo by vhodné zajistit si otevření zabouchnutých dveří zámečníkem. Zavolání profesionála na otevírání zabouchnutých dveří je rychlé, efektivní a snadné. Pokud by Vás napadlo otevřít si dveře sami, například pomocí různých sponek, jako tomu často bývá ve filmech, raději to nezkoušejte. Tento předmět, který samozřejmě do klíčové dírky nepatří, by se tam mohl zlomit a nakonec nadělat ještě větší neplechu. Zámek by mohl být také poškozený a rozhodně si nechcete přidělávat starosti, kterých už v situaci zabouchnutých dveří může být dost.

Pokud si zavoláte zámečníka, máte prakticky po starostech. Přijede za Vámi za zhruba 20 minut a okamžitě daný problém vyřeší. Poradí si jak se zámkem běžným, tak zámkem bezpečnostním, takže pokud se bojíte, že máte nedobytné dveře, zámečník Vás přesvědčí o tom, že se pletete. Velkou výhodou většiny zámečníků je to, že drží nonstop pohotovost, což znamená, že za Vámi přijedou v kteroukoliv hodinu. Díky tomu nemusíte přespat v popelnici, protože přijede opravdu kdykoliv budete potřebovat.

Zámečník se hodí i v případě zalomeného klíče v zámku nebo v případě, kdy si zapomenete klíče v autě a auto se zamkne i s klíči uvnitř. Pokud se Vám ve dveřích zalomí klíč, zámečník klíč vyjme a v případě potřeby vymění kování, zámek či vložku. Pokud si zabouchnete dveře v autě, zámečník je schopen daný klíč vytahnout a auto okamžitě otevřít.

Když se Vám naneštěstí taková situace přihodí, často nemáte po ruce na zámečníka kontakt a tak začnete panikařit. Ideální je uložit si číslo na zámečníka ještě před tím, než jej budete potřebovat. Vyhnete se tak zdlouhavému hledání čísel na internetu a budete na tuto situaci již připraveni.

Otevření svépomocí

Pokud přeci jen patříte mezi odvážlivce, kteří si chtějí sami otevřít zabouchnuté dveře, existují na to různé způsoby. Avšak ve většině způsobů je třeba mít k tomu speciální nářadí.

Jednou z metod, která se využívá pro otevření dveří je metoda lockpicking. Právě k této metodě je třeba specializovaných nástrojů. Videí, která ukazují, jak se tato metoda provádí, je poměrně mnoho. Pokud byste tedy chtěli tuto metodu znát, je možnost se ji naučit.

Další metodou je bumping. K tomu je však zapotřebí nejprve univerzální klíč pro typ vložky, která je ve Vašich dveřích. Po jeho zasunutí je třeba do něj ťuknout, což na malý moment uvede stavítka do odemčeného stavu. Poté byste se měli dostat dovnitř.

Posledním způsobem je otevření dveří kreditní kartou. K tomu není potřeba žádných speciálních nástrojů, pouze nějakého předmětu, který je sice pevný, ale zároveň i pružný. Tím je právě karta nebo plíšek. V tomto případě se karta vloží přímo mezi zámek a futra, tedy tam, kde se nachází jazýček zámku. Jakmile ucítíte jeho odpor, zamáčknete ho a dveře se otevřou.

U těchto způsobů nikdy není dané, že budou opravdu fungovat. Záleží na zručnosti člověka, ale hlavně na typu zámku. Bezpečnostní zámky jsou udělané tak, aby se do nich nemohl nikdo jednoduše dostat. Určité nebezpečí při otevírání dveří svépomocí spočívá jak v tom, že si můžete daným předmětem ublížit, ale i tím, že poškodíte zámek či dveře a bude potřeba je vyměnit nebo opravit. V těchto případech, kdy si zabouchnete klíč nebo ho zlomíte v zámku, je vždy lepší zavolat odborníka, který si s těmito problémy hravě poradí.

O autorovi

angelo