Nezařazené

Co je to paletový vozík? Jaké druhy existují?

Ve skladových prostorech, ale i průmyslových areálech se používá manipulační technika, přičemž do dané kategorie spadají také paletové vozíky. Pokud tedy pracujete s nákladem a materiálem uloženým na paletách, není nic jednoduššího než si pořídit paletový vozík, jenž vám práci výrazně usnadní.

V současné době se paletové vozíky vyrábí z vysoce kvalitního ocelového plechu. Vybavené jsou velkými vidlicemi. Přední kola jsou řídící, zadní kola zase nosná. Pro zdvih paletového vozíku se používá mechanicky řízené oje s hydraulickou pumpou. Obrovskou výhodou je, že pro obsluhu paletového vozíku nepotřebujete žádné speciální školení ani průkaz, jako je tomu u vysokozdvižných vozíků.

Jaké druhy paletových vozíků existují?

Vybrat si můžete ze dvou různých modifikací. První možností je ruční, respektive mechanický paletový vozík, druhou zase elektrický paletový vozík. Záleží na tom, co od dané manipulační techniky očekáváte. Druhou zmíněnou možnost si spousta lidí zaměňuje za elektrické vysokozdvižné vozíky.

Většinou se používá mechanický paletový vozík, neboť jeho uplatnění je mnohem větší, a to ve skladech, průmyslových výrobách, obchodech, výrobních podnicích a podobně. Stejně tak vás nadchne jeho pořizovací cena, ovšem člověk ovládající daný vozík vynaloží větší fyzickou námahu.

Kladkostroje jsou další pomocníci nejen do skladu

Zapomenout nesmíme ještě na kladkostroje, jež se také používají při manipulaci s různými předměty. Charakteristické jsou jednoduchou a odolnou konstrukcí, přičemž zařízení je možné využívat i při vyšších teplotách, některé modely odolávají i teplotám do 40 °C. Levnější alternativy jsou určené spíše do provozů, kde se nepočítá s jejich častým využitím. Jestliže plánujete kladkostroj používat takřka denně, určitě sáhněte po kvalitnějším a propracovanějším produktu.

O autorovi

angelo