Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Dokonalé interiérové dveře? Jednoznačně bezfalcové a reverzní!

Autor angelo

Výběr interiérových dveří nepodceňujte. Naopak se na něj zaměřte. I dveře totiž dokážou interiér pozdvihnout na zcela novou úroveň.

K výběru interiérových dveří přistupujte stejně jako k jinému nábytku. Tedy co se týče jejich vzhledu. Interiérové dveře musí do vaší domácnosti dobře zapadnout, ne z ní vyčnívat. S celkovým laděním vaší domácnosti by jinými slovy měly být v dokonalé harmonii. Potud tedy estetická stránka věci, po níž na řadu přichází ta funkční. V tomto ohledu my máme jasno a vy po přečtení tohoto článku budete mít také.

Dveře do moderních prostor? Jednoznačně bezfalcové!

Jste milovníky jednoduchého designu a velkých otevřených prostor ? Pak jim vyberte i správné interiérové dveře. Obzvláště do moderních interiér se hodí bezfalcové dveře (někdy se setkáte s označením dveře bezpolodrážkové) s dveřním křídlem zarovnaným do jedné roviny se zárubněmi (například u dveří ERKADO je speciální bezfalcová zárubeň součástí kompletu). Skryté jsou dokonce jejich panty, což z nich z designového hlediska může udělat naprosto výjimečný interiérový prvek. Tyto dveře z interiéru zkrátka nevyčnívají, ale dokonale s ním splývají. Obzvláště pokud je vybavíte UZ zámkem (klika bez otvoru na klíč).

Tiché a stabilní

Další předností bezfalcových dveří je také jejich tichý „provoz“. Tyto dveře při otevírání a zavírání zkrátka neuslyšíte. A ostatní členové domácnosti už vůbec ne. Jsou totiž vybaveny magnetickým zámkem a třemi skrytými panty (zřejmě jste si všimli, že dveře standardně bývají vybaveny pouze dvěma panty). Tento pant navíc zvyšuje stabilitu dveří.

Zaměřeno na bezpečí

Bezfalcové dveře jsou také bezpečnější, především pro malé děti. Noční můrou každého rodiče malých dětí, že si ve dveřích přivřou prstíky. To u bezfalcových dveří téměř nehrozí. Tyto dveře zkrátka rizika úrazů minimalizují.

Dveře ve stejné rovině se stěnou – dveře reverzní

O stupínek výš, alespoň z designového hlediska, jsou bezfalcové dveře reverzní. Ty se otevírají na opačnou stranu, na niž zřejmě jste zvyklí. Tedy do zárubně. Pokud jsou tedy zavřené, nacházejí se s ní v jedné rovině. Reverzní dveře zkrátka budete mít ve stejné rovině se stěnou, do níž jsou osazené. Z designového hlediska jsou například otočné reverzní dveře naprosto dokonalé. A z toho praktického nabízejí řešení například pro úzké chodby a jiné těsné prostory, do nichž je osazení klasickými dveřmi problematické. 

Nechte si poradit!

Nabídka trhu je, jak vidíte, bohatá, a laik se v ní může ztrácet. Konkrétní model proto doporučujeme konzultovat se specialisty. Ty najdete například v některé ze vzorkových prodejen české firmy ERKADO, která se výrobou špičkových interiérových dveří zabívá již 35 let. Dveří certifikovaných a ekologicky čistých. Tedy prvotřídních. Zde nejenže seženete všechny dveře, o nichž jsme se v tomto článku zmínili, ale především vám pomohou s výběrem. Tak neváhejte!

O autorovi

angelo