Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Hliníkové pergoly jsou charakteristické bezúdržbovostí a vysokou odolností

Autor angelo

Chystáte se na zastřešení terasy, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh pergoly instalovat na svou terasu? Rozhodujete se mezi hliníkovou a dřevěnou pergolou, ale nejste si jisti, která pergola bude správnou volbou? Pak vám v tomto článku popíšeme hlavní výhody a nevýhody hliníkové pergoly a uvedeme srovnání s dřevěnou pergolou. Tento článek vám tak pomůže usnadnit rozhodování.

Hliníkové pergoly nevyžadují natírání

Hlavní výhodou hliníkové pergoly je především její bezúdržbovost. Hliníková pergola totiž nevyžaduje žádnou zvláštní péči, jelikož povrch disponuje speciální povrchovou úpravou a navíc hliník patří mezi materiály, které nerezaví. Pořízením hliníkové pergoly s posuvnou střechou tak ušetříte mnoho času, jelikož dřevěná pergola se bez pravidelného natírání neobejde.

Hliníkové pergoly jsou velmi odolné

Hliníková pergola v porovnání s dřevěnou pergolou disponuje také delší životností, jelikož hliník oproti dřevu je odolnější. Hliníková pergola je schopna dlouhodobě odolávat povětrnostním vlivům a nepřízni počasí. A jak již bylo uvedeno, tak není potřeba žádná údržba. Naopak hlavním mínusem hliníkové pergoly je vyšší cena, což je dáno materiálem a delší životností.

Jakou zvolit střechu?

U pergoly vás čeká také volba střechy. Ve své podstatě si můžete vybrat ze dvou variant, a to pevnou, či posuvnou střechu. Volba střechy zejména záleží na tom, co od pergoly očekáváte. Chcete-li pouze přístřešek před deštěm, pak vám určitě postačí pevná střecha. Pokud naopak nechcete být limitováni střechou a chcete mít možnost trávit část na terase i bez střechy, pak bude pro vás jasnou volbou posuvná pergola.

O autorovi

angelo