Tipy, rady, návody

Jak jsme z půdního prostoru udělali luxusní pokoj

Autor angelo

Podkroví je často ignorovaná část domu, která se běžně využívá pro skladování všeho možného od starého nábytku, nepotřebných spotřebičů až po rozbité předměty, které se ve vašem domě nacházely, a vy jste je nechtěli z nějakého důvodu vyhodit. Dáte mi za pravdu, že pohodlné je odnést nepotřebné (rozbité) věci, které Vám zabírají místo na půdu, dělá to tak většina lidí, ale už málo koho napadne myšlenka, že by půdu mohly využít jinak např. udělat z půdu luxusní pokoj. Nás tato myšlenka napadla a podělíme se s Vámi o užitečné informace.

První myšlenka byla taková: chtěli jsme využít další prostor v domě pro zábavu a relaxace.

Nejdříve jsme museli vymyslet způsob, jak se pohodlněji dostaneme na půdu. Stěžovaly nám to krátké podlahové plochy, tak jeden z nápadů byl ,mít skládací schody, které nám vyhověly. Pokud, ale plánujete mít v půdním prostoru ložnici nebo posilovnu, padnou Vám pevné schody které budou kvalitně nainstalovány až do podkroví.

Další věc, kterou je třeba zvážit, když plánujete převést půdu do použitelných prostor je větrání, takže je potřeba vyřešit okna. S dokonalý odvětráním, lze také přidat do podkroví různé dekory. Existuje několik způsobů, jak přidat okna do půdního prostoru. Dvě věci, které musíte zvážit, jsou přirozené světlo a vzduch. Jeden z nejúžasnějších nápadů, který jsme využili jsou střešní okna. Ty budou osvětlovat místnost a dávat výrazný nádech této půdní nudné oblasti.

Dále jsme na okna připevnily žaluzie. Pro střešní okna je mnoho druhů, odstínů, které lze buď uzavřít a nepouštět světlo nebo otevřít žaluzie a mít tak dokonalý pohled na noční oblohu.

Pak jsme nainstalovali osvětlení interiéru, kde jsme použili dekorativní svítidla s pěkným lustrem.

Pak stačí umístit postele, skříně a stolek s židlemi. Musíme mít na paměti to, že jsme v půdním prostoru a že stěny nejsou tak rovné , místnosti nejsou příliš široké a hlavně stropy jsou nízké, než v běžných místnostech. I z těchto důvodů je potřeba experimentovat a vybrat nábytek menšího typu ( např.menší a jednoduší škříně, které mají hodně šuplíků, které vám ušetří místo….)

Jdeme do finále! Teď už jsme přidali a zaměřili se jen na dekorace. Umístili jsem vysoké a úzký sošky což je skvělý nápad, který vám zvětší výšku prostoru. Část zdí jsme namalovali na bílo a část na béžovo a díky tomuto efektu jsme vytvořili prostorný vzhled.

Pokud chcete použít místnost jako regeneraci můžete přidat regenerační křeslo, svíčky … Také doporučujeme pro regeneraci velkou vanou . Jako dekoraci v koupelně můžete použít ručníky, koupelové soli, vůně a éterické oleje… Řekneme vám, že podkroví může skvěle fungovat jako ten nejlepší relax.

To byly jen některé myšlenky a různé tipy a rady pro domácí kutily. Samozřejmě pokud máte lepší tipy, nápady… jak využít tento půdní prostor, podělte se v komentářích.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář