Bydlení Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Jak na bytové jádro svépomocí a kdy volat odborníky

Autor angelo

Rekonstrukce bytového jádra je pořádný oříšek pro každého kutila. Když se dostanete přes nekonečné sekání a bourání, poperete se ještě s potrubím na vodu i odpad. Celou skládačku pak musíte instalovat znovu. Na řadu přichází samotný vzhled interiéru. Přečtěte si pár tipů, kterých je radno se při práci držet.

Co s potrubím

Když chcete rekonstruovat bytové jádro vlastníma rukama, měli byste mít vyřešené náhradní bydlení. Nějakou dobu potrvá, než bude v bytě možné se nadýchnout bez zakašlání. Kromě toho k pohodlnému životu potřebujete koupelnu i toaletu funkční. Nejdříve přijde na řadu bourání, tady se zaměříme hlavně na staré trubky. Odřezávejte jako první ty okolní a hlavní nechte na konec. Poté vkládejte zpět tak, abyste zachovali spád vody. Vše dobře izolujte a nechte zaschnout. Před další krokem udělejte test, zda voda někde neprosákne. Protože tato část práce na bytovém jádru je nejproblematičtější, zvažte konzultaci s odborníkem, kterému práci můžete s klidným svědomím přenechat.

Design interiéru

A teď k té vnější stránce. Víte, jak bude výsledek vaší práce vypadat? Zkuste kombinovat materiály a barvy rovnou v obchodě. Nejen v obchodních domech najdete inspiraci. Řada webových stránek se přímo specializuje na design koupelen. Díky načerpání nových nápadů můžete zabrousit i na jednoduchá řešení. Například nechat na zemi a na zdech pouze beton. Hledat můžete pod klíčovým slovem design koupelny v prohlížeči i jednotlivých časopisech. Nebo se jednoduše obraťte na interiérového designéra, který vám úpravy interiérů navrhne. Stejně tak doporučí materiály a dodavatele.

Kde hledat materiál i pomocnou ruku

Vyhraďte si pár minut času na vyplnění poptávkového formuláře na stránkách Poptávej.cz. Ať už sháníte materiál, dodavatele, nebo poradce, pomůže vám právě tento projekt. Díky němu totiž nemusíte trávit dlouhé hodiny hledáním a obvoláváním kontaktů. Napište, co nebo koho hledáte, přidejte lokalitu a odešlete. Podobu poptávky s vámi projde operátor, který ji po vašem potvrzení pošle do světa. Firmy i řemeslníci připraví cenovou nabídku na míru na uvedený email. Vy si vyberete tu nejsympatičtější a půl práce je hotovo. Pro poptávajícího je to zdarma a nezávazné.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář