Hobby

Jak si vyrobit vnitřní rohož do předsíně

V minulém článku jsme si povídali o důležitosti rohoží, a jak nám tito pomocníci dokážou prodloužit životnost podlahové krytiny. Dnes si prozradíme, jak si rohož vyrobit svépomoci. Rohož, kterou umístíte do předsíně, nemusí být nudná a plnit pouze praktickou funkci. Jedná se také o dekorativní záležitost, která dokáže podtrhnout kouzlo celého interiéru. Přitom vás to bude stát pouze pár večerů, které strávíte výrobou rohože, ale chcete-li, koberečku do předsíně. Použít se dají různé materiály, které doma najdete.

shutterstock_27571837

Jak si sám vyrobit jednoduše rohožku

Mohou to být staré rifle, montérky, zástěry, roztrhané povlečení, ubrus, který již nejde vyprat a ulpěly na něm fleky, trička, mikiny. Zkrátka vše o čem si myslíte, že brzy poputuje do odpadkového koše. To vše lze nastříhat na stejně široké proužky, které k sobě vždy dvěma až třemi stehy přichytíme a vyrobíme si klubíčka. Proužky jsou ideální na šíři 1 až 1,5 cm v případě, že se rozhodneme pro háčkování. V jiném případě mohou být proužky mnohem širší. Jestliže vám nečiní problém háčkování, můžete se pustit do práce. Fantazii a barevnému provedení se žádné meze nekladou. Rozmyslete si, jak velký kobereček budete chtít a zda to bude čtverec, ovál, kruh nebo obdélník. Hezky vypadají i tři kruhy různých velikostí položené na podlaze za sebou.

Splétaný kobereček za použití jehly a nitě

Pokud si netroufáte na háčkování, nezoufejte. Nastříhejte si pruhy zhruba 3 cm široké a postupujte úplně stejně. Třemi stehy přichyťte pruhy vždy k sobě a namotejte do klubíčka. Klubíček byste měli mít více a používat budete vždy tři, které splétáte do klasického pleteného copu ručně a děláte jedno obří klubíčko. Z tohoto copu pak na zemi stáčíte dokola kruh a vždy k sobě sešíváme. Postupujeme tak dlouho, dokud nemáme potřebnou velikost koberce. Venku je ještě zima a za chladných dlouhých večerů můžete takto vyrobit jakýkoliv kobereček a nejen do předsíně. Možná, že se vám bude hodit i na podlahu do ložnice či koupelny. U nás doma si tyto běhouny oblíbila především kočka, která se na nich ráda vyvaluje. Proč by ležela na holé podlaze, když má madam měkoučký kobereček.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář