Tipy, rady, návody

Jak udržet kvalitu vody v bazénu? Pomohou dávkovače chemikálií

Autor angelo

Udržet čistou vodu. To je cíl mnoha majitelů bazénu během sezóny. A přitom to není tak těžké. Stačí pořídit dávkovač chemikálií a naplno ho využívat.

Kvalitu vody v bazénu udržíte pouze tak, že se o ni budete správně starat. Musíte zajistit vhodné podmínky a přilévat takové množství chemikálií, aby byly veškeré prvky v rovnováze. Jenže trefit to „od ruky“ se ne vždy podaří. Na trhu jsou naštěstí dávkovače, které tento problém vyřeší. Ty nejzajímavější výrobky si projdeme v následujících řádcích.

Asin Aqua Home

Už samotný název napovídá, že se nejvíce hodí právě do domácího prostředí. Asin Aqua Home napojíte přímo na zásobníky s dezinfekcí a glokulanty. Díky přesným čidlům a neustálému monitorování pak zařízení dokáže dodat ve správný čas dostatečné množství chemikálií.

Aseko Asin Aqua je vhodný pro vnitřní i venkovní bazény. Postará se i o velké bazény o objemu až 250 m3. S intuitivní aplikací pak můžete jednoduše sledovat kvalitu vody a aktuální hodnoty jednotlivých chemikálií. Je možné zobrazit si i jejich vývoj v minulosti.

Asub Aqza Net a Profi

Jako skvělý hlídač poslouží sonda Redox. Asin Aqua Redox, jak zní její plný název, sleduje obsah chemikálií ve vodě. Zároveň se jedná o kompaktní dávkovací zařízení s měřením pH a volného chloru. Maximální objem bazénu, se kterým si Redox sonda poradí, je 250 metrů krychlových.

Z jiného soudku je profesionální technologie nazvaná Asin Aqua Profi. Dokáže se postarat až o 2000 metrů krychlových vody. Při tom precizně monitoruje výskyt potřebných látek a v návaznosti na jejich množství uvolňuje do vody další. Výsledky pak můžete monitorovat s pomocí mobilní a webové aplikace.

Dávkovač chloru a soli

Asin Aqua Salt a Asin Aqua Oxygen. Dvě zařízení, jejichž kvalita a užitečnost je nesporná. Zatímco vy budete dovádět, dávkovače Asin Aqua se postarají o prvotřídní kvalitu vody. Dávkovač soli Asin Aqua Salt je možné pořídit i ve verzi nazvané Asin Aqua Salt Redox 25, která navíc měří množství volného chloru v bazénu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář