Nezařazené Tipy, rady, návody

Jak ušetřit za energii?

Autor angelo

Na trhu s energiemi čeká na zákazníky velké množství nových nabídek. Na co se při jejich studování zaměřit?

Dodavatelé energii zpravidla nabízejí různá cenová zvýhodnění a někteří z nich i služby a bonusy, s jejichž využitím lze značně odlehčit rodinnému rozpočtu. Na co se zaměřit a jak lze konkrétně ušetřit, jde ukázat např. na nabídce společnosti Pražská plynárenská.

Nové slevy na plyn

Ta nově nabízí svým zákazníkům různé cenové produkty, díky kterým mohou ušetřit ročně tisíce korun. K dispozici je tak například zemní plyn levnější o 11% na tři roky, zemní plyn levnější o 6,5% na roky dva nebo cenové zvýhodnění pro seniory. Víte kdo je v registr dlužníků?

Velmi důležitou a nedílnou součástí hodnocení míry výhodnosti nabídky dodavatelé energie by však, kromě ceny energie, měl býti rozsah dalších doplňkových služeb a produktů. Proč je to tak důležité? Málokdo si totiž uvědomuje, že jejich správným využitím lze mnohdy ušetřit více než u samotné ceny energie. Jako příklad se nabízí nepříjemnost, která dříve nebo později potká každého odběratele zemního plynu. Jedná se o poruchu plynového spotřebiče, která kromě problémů spojených se zajištěním opravy znamená dále až několikatisícové výdaje.

Zákazníci již zmíněné Pražské plynárenské však mohou využít službu POMOC 24, jejímž prostřednictvím jim firma zajistí, při splnění určitých podmínek, opravu zdarma či s finanční spoluúčastí.

Další možnost úspor

Pražská plynárenská vydává například svým zákazníkům zdarma Zákaznickou kartu, se kterou mohou čerpat slevy a výhody u více než devadesáti partnerů. Patří mezi ně mj. Cestovní kanceláře, kde tak při nákupu zahraniční dovolené může rodina ušetřit několik tisíc korun. Kartu lze využít i na kulturní a sportovní akce.

TIP: Podívejte se na registr dlužníků online k nahlédnutí zdarma.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář