Tipy, rady, návody

Jak zabezpečit domácnost, než se vydáte na dovolenou?

Autor angelo

Chystáte se na vytouženou dovolenou, ale nechce se vám opouštět domácnost, protože máte strach, aby se vám po ní v době vaší nepřítomnosti neprocházel nezvaný host? Vaše obavy jsou bohužel zcela oprávněné, což ostatně potvrzují i policejní statistiky. Naštěstí můžete riziko minimalizovat – stačí, když dodržíte následující opatření.

Pořiďte si moderní zabezpečovací systém

Peněz není nikdy nazbyt, ale investice do chytrého zabezpečení se může vrátit i s úroky. Několik tisíc korun vás bude stát bezpečnostní zámek s ochranou proti odvrtání a bumpingu, o něco menší částku si vyčleňte na časové spínače (kvůli automatickému zapínání světel). A nezavrhujte ani kamerový systém, který vám bude průběžně posílat informace o případném pohybu osob.

Sjednejte si kvalitní pojištění

Pokud se zloděj přeci jen dostane dovnitř a odcizí váš majetek, pojišťovna vám finanční škody kompenzuje. Sjednání pojištění online je rychlé, snadné a finančně dostupné řešení. Buďte však důslední při výběru konkrétní produktu a přečtěte si smluvní podmínky včetně výluk. Dobrou volbou je například majetkové pojištění Bezpečný domov od ERGO pojišťovny.

Další praktické tipy

Některá opatření vás nebudou stát ani korunu, a přesto fungují. Zloděje zmatete tím, že dočasně vyměníte jmenovku na dveřích. Váš byt si může vytipovat na základě plné schránky u vchodu, ale nedopátrá se, ke které bytové jednotce patří.

Zároveň se vyhýbejte vychloubání na sociálních sítích. Dáte-li všem ve svém okolí vědět, že právě vyrážíte na dovolenou, možná se o tom dozví i někdo, kdo má zálusk na vaše vybavení a cennosti. Čím méně toho budou ostatní o vás vědět, tím lépe.

A budete-li mít možnost, snažte se simulovat svoji přítomnost. Domluvte se třeba se sousedy, kteří vám budou pravidelně větrat – zloděje může odradit i taková maličkost!

O autorovi

angelo

Zanechte komentář