Hobby Zahrada

Jednoduché vodní oázy ve vaší zahradě můžete mít i vy

Co by to bylo za zahradu, chcete-li kousek přírody, kdyby v ní chybělo alespoň malé vodní království. Ano, voda je blahodárná tekutina, bez které se neobejde nikdo z nás. Mnohým zástupcům jak z řad fauny tak i flory dokonce tvoří životní prostředí a prostor. Zkrátka bez vody by nebylo života. Vsadíte-li na vodní oázu i ve vaší zahradě, můžete si být jisti, že neuděláte chybu. Kousek přírody, jíž součástí bude právě voda, dodá vaší zahradě na originalitě a zajímavosti.

mini jezírko

Vybudovat pěknou zahradu není jednoduché. Chce to představivost a hodně úsilí, samozřejmě, že ani po finanční stránce to není zanedbatelné. Naproti tomu, pokud byste chtěli mít v zahradě třeba malé vodní jezírko, věřte, že to zase tak složitá věc není. Spokojíte-li se s menšími rozměry, může vám k takové realizaci postačit s přehledem například starý dřez nebo vana, případně mísa, kterou již dávno nepoužíváte.

Postupujte pomalu a přesně

Základem bude vykopat díru, kam bude nádržka následně vsazena. Je dobré se přesvědčit, že je nádržka z pevného materiálu, aby nedošlo k jejímu proražení. Zároveň se ujistěte, zda není někde díra, ze které by potom voda vytékala. Není zase tak těžké díru zalepit. Podklad pod nádrží by měl být přece jen jemnější, zapomeňte na špičaté kameny, ideální je třeba písek. Doporučujeme použít také speciální fólii.

A co můžete ve vodní nádržce na vaší zahradě pěstovat? Podle velikosti a hloubky se nabízí spousta rostlin – může se jednat například o lekníny či jiné vodomilné rostlinky. Samozřejmě nemusíte zapomínat ani na pestrobarevné rybky. Do jezírka lze umístit i dekorační předměty, případně do něho zapojit vodotrysk. Také bezprostřední okolí jezírka je dobré vhodně upravit. Kolem jezera umístěte například kameny a můžete zde vysadit i spoustu pěkných květin!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář