Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Jeřábové dráhy pro snadnou manipulaci s břemeny aneb jak si ulehčit práci ve výrobě

Přemýšlíte, jakým způsobem ve svém podniku vyřešit zdvižný systém pro práci s velkými a těžkými břemeny? Oblíbeným řešením v menších i větších firmách jsou takzvané jeřábové dráhy, které v dnešní době najdete pomalu v každé moderní výrobně. Pokud jste se tímto pojmem ještě nesetkali, pojďte se společně s námi podívat, o co se jedná a na jakém principu tato technologie funguje.

K čemu jeřábové dráhy slouží?

Systém jeřábových drah je určen především pro pojezd manipulační techniky, která dokáže přemisťovat, otáčet a jinými způsoby pracovat s velkými i menšími břemeny. Primárně se skládá z kolejnic, připojovacích prvků, nárazníků a ložisek. V závislosti na dispozicích a parametrech místa montáže je tento systém doplněn také o další prvky, aby byla konstrukce stabilní. Díky této technologii zvládnete jednoduše a obratně manipulovat s předměty, které člověk sám neunese nebo je vzhledem k jejich rozměrům komplikované je ovládat. Jeřábové dráhy tak ocení především výrobní průmyslové podniky, kde je manipulace s těžkými materiály a produkty každodenní záležitostí. Stejně tak se ale hodí i do menších firem nebo soukromých dílen.

Jaký systém zvolit pro vaši výrobnu

Jelikož je důležité, aby vybraná dráha měla přesné rozměry a provedení hodící se do míst, kde ji potřebujete ukotvit, je nutné, aby se návrhem tohoto zařízení zabýval zkušený projektant. Ten je schopen najít řešení mimo jiné také pro špatně přístupné prostory či nestandardní umístění. Odborníkem na jeřábové konstrukce v ČR je firma METALLURGICAL & STEEL SERVICE s.r.o., jejíž technici vám ochotně pomohou vybrat řešení šité na míru potřebám vaší výrobny či dílny. Na základě parametrů prostoru, kam bude systém umístěn, vytvoří návrh, který s vámi prokonzultují. Budete-li s projektem spokojeni, zajistí následně také kompletní montáž včetně všech svářečských prací.

O autorovi

angelo