Komerční články

Kondenzační kotle lze pořídit v rámci projektu kotlíkové dotace

Znečištění ovzduší je obrovský problém, který by měl řešit každý z nás. Jedním z jeho důvodů je i soustavné znečišťování z malých spalovacích zdrojů – jedná se například o klasické, starší kotle na ruční přikládání, se kterými se lze stále ve vysoké míře setkávat v mnoha rodinných domech.

Kotlíková dotace 2016 je program, který si klade za cíl snížit znečišťování životního prostředí prostřednictvím nekvalitního spalování. Jde o dotaci, která podporuje výměnu stávajících, ručně plněných kotlů na pevná paliva za účinné, nízkoemisní tepelné zdroje, mezi které se řadí mimo jiné i kondenzační kotle.

screen-topenivodaplyn-cz

Kdo může o kotlíkovou dotaci požádat?

Užíváte-li starý kotel na pevná paliva, určitě vás bude zajímat, zda i vy můžete o kotlíkovou dotaci požádat. Žadatelem musí být fyzická osoba, která má ve vlastnictví rodinný dům nebo bytový dům o maximálním počtu tří bytových jednotek. Objekt musí splňovat minimální třídu energetické náročnosti budovy třídy C – v opačném případě je nutné, aby žadatel provedl určitá minienergetická opatření – například zateplení fasády, výměnu oken apod. Nutným předpokladem je také využívání kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním.

Kondenzační kotle mají zelenou

Nejefektivnějším řešením je dnes jednoznačně využívání kondenzačních kotlů. Jde o úspornější variantu, než jakou jsou klasické kotle, třeba na zemní plyn. Kromě energie, která je získána spalováním zemního plynu kondenzační kotle totiž navíc využívají i energii z páry, která u ostatních kotlů odchází bez jakéhokoliv zpracování komínem.

A jaké kondenzační kotle lze doporučit? Je jich samozřejmě spousta. Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější patří dnes zejména kotle Junkers  – jedná se o moderní systémy, které přináší vysokou efektivitu.

Z dalších jsou to potom kotle Vaillant či třeba Viadrus nebo Benekov. O vhodnosti ve vašem konkrétním případě se vyplatí poradit s odborníky.

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář