Komerční články

Koupě domu s makléřem nebo bez? Na co si dát pozor a co vše si o nemovitosti zjistit

Autor angelo

Je lepší vybrat si nemovitost bez pomoci realitního makléře, nebo se vyplatí pozvat si na pomoc někoho, kdo se v dané problematice vyzná a uchrání vás před problémy, které mohou být velmi nepříjemné? Podívejte se, na co můžete narazit při nákupu nemovitosti a proč je lepší nakupovat dům nebo byt přes realitní kancelář.

shutterstock_138677954

Problémy s koupí nemovitosti

Pokud se pustíte do nákupu nemovitosti bez dohledu realitní kanceláře, můžete brzy zjistit, že jste přehlídli některé důležité problémy. Velmi závažné mohou být nedostatky ve smlouvě, nebo závazky uvalené na koupenou nemovitost.

Věcné břemeno, zástava, exekuce a jiné právní problémy, na které nemusíte přijít

V případě, že prodej nemovitosti probíhá bez makléře nebo realitní kanceláře, nemusíte přijít na to, že je nemovitost zatížena věcným břemenem nebo je předmětem aukce. Vždy je nutné vyžádat si výpis z listu vlastnictví, který vydává katastr nemovitostí. Na tomto dokumentu jsou uvedeny klíčové údaje o pravém majiteli, ale jsou zde uvedena i všechna vlastnická práva a snadno tak zjistíte, že nemovitost není pod vlivem omezení vlastnického práva.

Skryté vady nebo podvod ze strany prodávajícího

Při nákupu, kdy se spoléháte pouze sami na sebe a čestnost prodávajícího, se může stát spousta problémů. Během osobní prohlídky si nevšimnete některých vad, prodávající vám zamlčí důležité detaily nebo na vás dokonce podvede falešnými dokumenty. Pro eliminaci těchto situací je vždy dobré přizvat si zkušeného makléře, který poradí s nákupem bytů.

Velká investice si žádá pečlivý výběr s dohledem odborníků

Nákup nemovitosti rozhodně není malou investicí a každá chyba se může pěkně prodražit. Rozhodně se tedy vyplatí spolupracovat s realitním makléřem a vhodnou kanceláří, kde vám přesně poradí na co si dát pozor a doporučí vám pouze takové nabídky, které splňují všechny důležité požadavky a jsou bezpečné. Realitní kancelář Pubec se specializuje na prodej bytů, domů, komerčních objektů, ale i pozemků v Plzni a je zárukou, že za vynaložené peníze skutečně získáte majetek, který bez problémů přejde do vašeho vlastnictví.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář