Bydlení Hobby Tipy, rady, návody

Které vánoční dekorace jsou právě v módě

Autor JanaPK

Advent už je za dveřmi, takže pokud jste ještě nepromysleli vánoční výzdobu, máte nejvyšší čas. Jaké ozdoby jsou právě trendy a na co při výzdobě bytu nesmíme zapomenout?

shutterstock_327170444

Jaké trendy přinesl veletrh Heimtextil

Každoročně se v německém Frankfurtu na Mohanem koná veletrh bytového textilu, kde se určují i nové trendy ve vánočních dekoracích. Díky němu máme pro letošní rok jasno a můžeme si představit čtyři kolekce skleněných ozdob, které stejně jako všechno kolem nás podléhá módnímu diktátu.

Letošní vánoce tak u nás ozvláštní:

Slavnostní elegance –  bohatě dekorované vánoční ozdoby ve všech tónech zlaté barvy.

Nordic – kolekce ozdob v červenobílé kombinaci se vzory zcela moderními (proužky, puntíky, kostky), stejně jako tradičními, především s motivem sněhové vločky.

Sněhová přikrývka – jak už sám název napovídá, jde o zimní motivy vyvedené bílou barvou na průhledných skleněných baňkách. Něžné sněhové koule doplňují stříbrná a zlatá zvířátka: ptáčci, sovy, zajíčci apod.

Retro – tradičně dekorované vánoční ozdoby, tak jak si je pamatujeme z vánoc před rokem 1989.

Nepřekonatelná klasika

Navzdory všem módním vlnám, i letos je v kurzu nejoblíbenější kombinace barev červená – zelená – bílá. Trendem posledních let jsou ručně dělané ozdoby, ať už adventní věnce, svícny či dekorativní květníky. Pokud vsadíte na klasické barvy při vaší ruční tvorbě, nemůžete se splést.

Další styl, který se neomrzí, jsou dekorace slaměné, dřevěné a perníkové. Můžete si z nich vytvořit betlém, závěsné dekorace nebo ozdoby na stromeček, pokaždé do vašich domovů přinesou krásu a nostalgii.

Vsaďte na světýlka – čím víc, tím líp

Prosvětlete si zimní večery i vánoční čas spoustou světýlek. V módě jsou vyřezávané domečky nebo lucerničky v bílé barvě, jejímiž okýnky problikuje světlo svíčky. Stále oblíbené jsou provázkové dekorace s LED žárovičkami zavěšené na oknech. A světla nesmí chybět ani na vánočním stromku.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář