Zahrada

Mini jezírko na zahrádce i balkóně

Nemusíte být vůbec zkušení v tomto ohledu ani extrémně šikovní kutilové a můžete si dopřát někde v zákoutí vaší zahrádky malé okrasné jezírko. Záleží na vás, zda v něm budete chtít chovat rybky nebo dáte přednost pohodlné variantě a jezírko bude sloužit pouze dekoračním účelům. Rovněž pokud bydlíte v panelovém bytě, ale máte místo zahrádky pouze balkón, je možné vybudovat mini jezírko. Dnes si prozradíme, jak na to.mini jezírko

Okrasné mini jezírko na zahrádce

V případě zahrádky vyhloubíme do země otvor ve tvaru nádoby, kterou do ní posadíme. Může se jednat o dětskou vaničku, ale klidně i větší lavor nebo plastová bedna. Vysteleme jí černým igelitem a přehneme přes okraje. Takto vsadíme do země a okraje jezírka ozdobíme. Položíme kolem něj kameny, mušle a zasadit můžeme i ozdobnou travinu a drobné kvítí. Vedle můžete postavit čápa, žábu nebo jiné zahradní dekorace. Do nádoby vložíme říční kameny nebo mušle a napustíme vodou po okraj. Vložit můžete i umělohmotný leknín, kačenky a jiné ozdoby. Okraj vsunuté nádoby se snažte spíš jen zakamuflovat, ale každý týden bude potřeba lavor vytáhnout, vylít vodu, vyčistit a napustit vodu čerstvou. Můžete použít i tablety, které zabrání tomu, aby voda hnila. Já to však nemám ráda, protože do našeho dekorativního jezírka chodí pít ptáčci i kočky sousedů.

Okrasné mini jezírko na balkóně

Podobně postupujeme i v případě jezírka na balkonové zahrádce. Jen s tím rozdílem, že tam nemáme kde vykopat hlínu. Proto použijeme jednu větší nádobu, do které vložíme jinou menší. Prázdné části zasypeme hlínou a nasadíme kytky, ozdobíme kameny, mušle a jiná dekorace. Do menší nádoby vložíme opět kameny a nalijeme vodu po okraj. Jako dekoraci lze použít i umělohmotné vodní rostliny nebo živé. A v případě chovu malých želviček udělat uprostřed ostrůvek, třeba z velkého kamene. Takto si během krásných slunečných měsíců můžete i na balkoně vychutnat příjemný relaxační zážitek s trochou přírody a dekorací podtrhující tu pravou pohodovou atmosféru.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

1 kometář

  • Dobrý den, chci se zeptat jak jste psali ,,Vysteleme jí černým igelitem a přehneme přes okraje.,, to musí být nějaký speciální černý pytel nebo něco takového?? Popř. jaké druhy, jestli máte nějaké doporučení. Moc děkuji za veškeré rady 🙂

Zanechte komentář