Bydlení

Okolí nemovitosti je stejně tak důležité jako nemovitost sama

Chystáte se investovat našetřené či půjčené peníze a pořídit si nemovitost? Pak pamatujte, že při samotném nákupu ať už bytu nebo domu je na místě ohlídat si celou řadu náležitostí a existují i zdánlivé maličkosti, které mnoho lidí opomene a které jim následně pěkně zkomplikují život. Jednou takovou drobností je například okolí nemovitosti. Byli byste nemile překvapeni, když byste si pořídili nádherný byteček nebo domeček a následně zjistili, že nejbližší obchod máte o několik ulic dál. Okolí nemovitosti je totiž stejně důležité, jako nemovitost sama!

shutterstock_126432833

Technický stav nemovitosti

Ještě než kývnete na podepsání smlouvy a převedete peníze, pečlivě si zkontrolujte technický stav nemovitosti. Je samozřejmé, že byt či dům, který si chystáte koupit, se vám musí líbit – o tom ani potom. Na místě je zmapovat i nedostatky, do jejichž odstranění budete nuceni investovat další finance. Pokud bude všechno v pořádku, následuje sepsání smlouvy, cesta na katastr nemovitostí a další a další povinnosti, které chtě nechtě musíte absolvovat. Chyba nastává ve chvíli, kdy si jako drtivá většina lidí v zápalu vášně neuděláte hodinku nebo dvě na to, abyste si prošli samotné okolí…

Co je užitečné vědět

Pokud se stěhujete do nového, měli byste mít přehled o dostupnosti základních věcí. Na škodu není vědět, jak daleko je od nového bydliště například poliklinika, kde je pošta, školka nebo škola, kde jsou obchody, kam bude možné přihlásit děti do zájmového kroužku. Pamatujte, že ne vždy to, co je psáno je i dáno, proto je na místě zmínit známé přísloví „důvěřuj, ale prověřuj“.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář