Komerční články

Plynové kotle Junkers nabídnou úsporu, tradici i pohodlné vytápění

Autor Jaroslav

Topná sezona se pomalu chýlí ke konci. Jde o dobu, kdy mnoho z vás jistě začne počítat, kolik vytápění během zimy stálo. Pokud vyjde číslo, ze kterého se vám doslova protočí panenky, je ideální chvíle začít přemýšlet nad tím, zda nelze vytápět lépe. Tuto možnost dnes nabídnou moderní plynové kotle. Právě na ně se ve spolupráci s eshopem Topenivodaplyn.cz podíváme. Ten je specialistou na tento sortiment a tak i vám poskytne potřebné informace, které povedou ke správnému výběru.

Kondenzační kotel Junkers se zásobníkem vody

Kondenzační kotel Junkers se zásobníkem vody

Proč právě plynový kotel?

V souvislosti s plynem jste jistě slyšeli celou řadu mýtů, které se týkaly toho, že tato forma vytápění je drahá. Opak je však pravdou. Při volbě správného dodavatele a tarifu není plyn nijak výrazně drahou surovinou. Mnohé mýty vznikly i v souvislosti s tím, že v minulosti nebyly kotle na takové úrovni, jako je tomu nyní. Příkladem mohou být současné kotle Junkers. Špička světového trhu, která jasně ukazuje, kam až lze posouvat účinnost plynových kotlů. Ta rok od roku stoupá a u kvalitních řešení neklesne pod 80 procent. To znamená, že s plynovým kotlem protopíte výrazně méně, než tomu bylo v letech dávno minulých. Dnes jde o jedno z velmi efektivních řešení.

Prostorová regulace Junkers

Prostorová regulace Junkers

Jak správný plynový kotel vybrat?

To první, na co se zaměřit, je rozhodně výkon kotle. Zde je dobré vyhledat odbornou konzultaci. Dobře vám poradí na již zmíněném eshopu Topenivodaplyn.cz, kde vám bude doporučen přesně takový výkon, který bude pro vaše bydlení vhodný. Jaké informace je třeba znát? Především:

  • velikost vytápěné plochy,
  • tepelné ztráty,
  • plánované využití kotle.

Na co je třeba zaměřit se dále, to je účinnost kotle. Požadavky na jejich účinnost rok od roku rostou a tak v současné době lze říci, že by tato hodnota neměla klesnout pod 80 %. Dobrou volbou jsou takzvané kondenzační kotle, které vytvářejí potřebné teplo nejenom klasickým spalováním plynu, ale umí využívat i teplo odpadní.

Třetím kritériem podle čeho správný kotel vybrat, je určitě jeho design. Pokud nebude umístěný v technické místnosti vašeho domu, je určitě třeba, aby nijak nekazil vzhled interiéru. Současné závěsné konvenční kotle jasně ukazují, že ani z hlediska designu rozhodně nebudete zklamáni. I na toto současní špičkoví výrobci myslí.

Vsadit na osvědčenou značku se vyplatí

Co byste při svém výběru neměli opomíjet, to je o kvalitní značka. Ta je jistotou bezproblémového a snadného používání, vysoké bezpečnosti, dlouhé životnosti, ale i moderních technologií. Jak jsme zmínili v úvodu, hitem světového trhu jsou kotle Junkers. Právě ty na internetovém obchodě Topenivodaplyn.cz dominují. Neváhejte a sami se podívejte na nabídku, která vás jasně přesvědčí o tom, že na osvědčenou a tradiční značku se vyplatí vsadit, ať už chcete vytápět malý byt, nebo velký dům.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář