Komerční články

Podlahové vytápění ušetří peníze a zajistí maximální komfort

Tepelné pohodlí v jakémkoli interiéru je pro většinu z nás již jakýmsi standardem. V současné době je doslova hitem podlahové vytápění. Do nových i rekonstruovaných interiérů se montuje již tradičně, a to hned z několika důvodů. Že aktuálně o tomto druhu topení uvažujete také? Pak jste na správném místě. Postupně se totiž soustředíme na několik hlavních výhod, jež podlahové vytápění nabízí.

Maximální úspora zajištěna

Hlavní důvodem pro pořízení podlahového vytápění je bezesporu vysoká finanční úspora. Ta je dána především tím, že se podlaha v případě trubek na teplou vodu nevytápí na více než 50 stupňů Celsia. Tím pádem není nezbytné další ohřívání, jež je samozřejmě maximálně nákladné. V podstatě i klasické topné rohože jsou velmi rychle rozehřáté a spotřeba elektřiny s nimi není ani zdaleka taková, jako je tomu například u horkovzdušných ventilátorů, případně sálavých panelů. S celkovou úsporou se můžete dostat klidně i na několik tisíc v ročním intervalu.

Elektrické vs. plynové

Ještě před realizací vytápěcího okruhu je nezbytné si rozmyslet, zdali budete vše řešit prostřednictvím klasického teplovodního vytápění, anebo použijete podlahové topení elektrické. To se vyznačuje přítomností topných rohoží. Instalace prvně jmenovaného systému je bezesporu náročnější. Elektrické rohože je možné bez problémů dát třeba jen do jedné místnosti typu koupelny či toalety. Vytápění přitom bude maximálně efektivní, leč nezávislé na ostatních zdrojích.

Cena už není nijak závratná

V dobách dřívějších se lidé obávali toho, že topná rohož s termostatem je podobně jako plastové vedení trubek neskutečně nákladnou záležitostí. Dnes šly ceny již natolik dolů, že se není třeba ničeho bát. I kdybyste měli dát nějaké náklady navíc, stejně se vám postupně vrátí při provozu a vytápění od nohou je nedocenitelné.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář