Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Pokládka dlažby, jaké jsou zásady? 2

Přemýšlíte nad tím, že by si váš prostor zasloužil něco nového a neokoukaného? Ideálně novou dlažbu. Hodí se nejen tehdy, kdy nový dům stavíte nebo rekonstruujete starší, ale také tehdy, kdy už prostě ta stará volá po lepším zacházení a nové vzpruze. Určitě to bude chtít nebrat na lehkou váhu a následně využívat opravdu kvalitní prostředky, kvalitní metody a podobně. Místo mezi domem a vaší bránou, chodník k domu nebo místo před garáží je totiž také vaší vizitkou. Přišel čas na to, abyste renovovali dlažbu nebo položili novou a lepší? Určitě budete potřebovat pár dobrých rad.

Rozhodnout se je nejtěžší

Jako první určitě budete muset rozhodovat o spoustě věcí. Budete muset vybrat tu nejlepší velikost, protože každý preferuje něco jiného a také volí podle toho, jak velká je plocha před domem, bránou a podobně. Dále volíte barvu, protože dnes už nejsou jen obyčejné šedé dlažby. Možnosti jsou široké, proto vyberete také tvar a strukturu. Opravdu je z čeho vybírat, nabídka je široká. Pár zásad se však vždy držte.

Nalepená dlažba

Právě na tuto nosnou vrstvu se pokládá beton. A taky zde je důležitá síla, mělo by to být do patnácti centimetrů. Na tu nespěchejte, nechejte ji pořádně a dobře vyzrát. V případě, že sáhnete po lepidle na dlažbu, pak každou jednu dlaždici lepte na body od půl do dvou centimetrů.

Betonové kostky nebo zámková dlažba

Určitě znáte betonové kostky a zámkovou dlažbu. Ta je taky vhodná pro váš povrch, pokud jste po ní pokukovali, pak to není sebemenší problém. Pojí se takzvanými zámky, kdy postupujete kostku od kostky.

Přenechejte to profesionálům

Nejste si zcela jistí, že by právě vám šla pokládka dlažby? Pak přenechejte raději tuto práci profesionálům. Ti přesně vědí, co mají dělat a co budou pro svou práci potřebovat. Tím vám mohou ušetřit spoustu práce a případných problémů.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář