Komerční články Tipy, rady, návody

Potřebujete zateplit strop? Foukaná vata je ideální volbou

Autor angelo


Starší rodinné domy mají většinou nedostatečnou izolaci, a proto byste měli uvažovat nad její renovací. Oblíbenou formou zateplení je v posledních letech foukaná izolace, která má oproti klasickým izolačním materiálům celou řadu předností. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké varianty foukané izolace existují a jaké jsou její přednosti.

Zateplení stropu foukanou izolací je rychlá a efektivní metoda. Izolace je připravena v balících, které se potom vkládají přímo do přístroje, jenž mechanickým dělením unáší vzduchem části izolace, a ty jsou dovedeny potrubím až na místo aplikace.

Jaké typy foukané izolace existují?

V současné době existují hned tři druhy foukané izolace, a to konkrétně:

  • Celulóza, což je rozvlákněný novinový papír se směsí zabraňující hoření
  • Minerální izolace neboli vlákna z horniny čediče
  • Dřevovláknitá izolace

Jaké jsou výhody foukané izolace?

Ještě než se rozhodnete pro zateplení stropu danou metodou, zřejmě byste si rádi zjistili nějaké výhody o daném materiálu. Foukaná izolace se využívá k zateplení vazníkových krovů, a to z jednoho hlavního důvodu. Právě na krovech jsou těžce dostupná místa, což však u foukané izolace nevadí, protože části se dostanou i do těžce přístupných prostorů. Odpadá vám tak práce se zdlouhavým obřezáváním, které by vás čekalo u ostatních zateplovacích materiálů.

V neposlední řadě vás potěší, že zateplení stropu foukanou izolací je jednoduché. Hlavně nemusíte balíky s materiálem nosit až přímo k místu, kde se bude izolace provádět, protože na konkrétní místo je izolace přepravena trubicí z místa, kam je jednoduché ji dopravit pomocí mechanizace. Co se týká ceny, ta je více než přijatelná. Samozřejmě záleží na složitosti konkrétní konstrukce a objemu izolovaných prostor.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář