Bydlení Tipy, rady, návody

Pravidelnou péčí prodloužíte životnost dveřím

Dveře najdete snad v každém interiéru. Existuje několik typů, interiérové, které nemusejí být tak pevné a mohou být vyrobeny z levnějších materiálů. Ty venkovní, exteriérové dveře zase dbají na kvalitu a hlavně na bezpečnost. Vydrží vám opravdu dlouho, jen je důležité přistoupit ke správné péči o dveře.

Povrchové úpravy

Dveře mají různé povrchové úpravy a také typy závěsu. Tím pádem vyžadují odlišný přístup v péči o ně. Pokud budete dveřím věnovat dostatek pozornosti, pak budou dveře vypadat skvěle po dlouhou dobu a vašemu interiéru či exteriéru poslouží dlouhé roky. Při koupi dveří sáhněte po kvalitních kouscích. Jedině tak dveře vydrží dostatečně dlouhou dobu. Jak prodloužit životnost dveří?

Pozor na přípravky, které používáte

Při pravidelné údržbě dejte pozor, aby přípravky nebyly abrazivní nebo agresivní. Může se stát, že se ochranná vrstva laků snadno poškodí a znehodnotí. Ujistěte se, že čistidlo dveře nepoškodí, nevyužívejte žádné kartáče, drátěnky a podobně. Použijte přípravky, které jsou určeny přímo na péči o dveře.

Vlhkost a voda

Přílišná vlhkost a mokré prostředí není nic, co dveřím svědčí. Dveře z masivu a dýhovacím povrchem jsou nejnáchylnější. Takové dveře se mohou zkroutit nebo se mohou objevovat mapy. Do sklepů a koupelen je vhodné využít dveře s voděodolnou úpravou, které odolávají páře z horké sprchy.

Panty a zámky neopomínejte

Často lidé přehlíží panty a kování, ale i to si zaslouží dostatek pozornosti. Ochranné oleje chrání před korozemi, doporučuje se také pravidelné cvičení. Když se v pantech usazují nečistoty, může to mít vliv na funkčnost. Panty mohou vrzat, samy se mohou začít zavírat a podobně.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář