Tipy, rady, návody

Přebíjení nábojů zvládnete díky kvalitním komponentům a nástrojům i vy

Vyrobte si svépomocí novou ostrou munici. Tzv. přebíjení nábojů se dělá obvykle za pomoci použitých nábojnic. Pokud máte k dispozici profesionální komponenty a nástroje na přebíjení, jde o výrobu snadnou a bezpečnou.

Proč si přebíjet střelivo?

Přebíjení nábojů je rozhodně dovednost, kterou se oplatí umět. Dokážeme si totiž střelivo vyrobit výrazně levněji, než za kolik jej kupujeme. Umí nám ale nabídnout i zajímavé vlastnosti. Například je považováno za přesnější. Rovněž máte možnost si vyrobit střelivo na míru – silnější, nebo slabší.

Samotné přebíjení je skvělá zábava a budete hrdí na to, že to umíte. Díky tomu, že si vyrobíte levnější střelivo, se budete moci i intenzivněji věnovat své zábavě – střílení.

Kolik přebíjením ušetříme? Obvykle polovinu, někdy až 70 % ceny hotového střeliva. U dražšího, netradičních ráží, může být dokonce přebíjení jedinou šancí, jak si s ním zastřílet. Proto se rozhodně vybavte vším, co pro přebíjení střeliva potřebujete, a naučte se to.

Vše, co potřebujeme k přebíjení

Stručně by se dalo shrnout, že tím, co potřebujeme k přebíjení, jsou pračka nábojnic, přebíjecí lis, střelný prach, zápalky a střely. Veškeré komponenty i nářadí pro přebíjení střeliva nabízí e-shop Proarms.cz. V sortimentu najdete pomůcky a komponenty od značky Hornady, díky kterým dokážete vyrábět vlastní střelivo, tedy přesněji, přebíjet náboje.

Podle čeho si vybrat? Záleží na množství, které chcete třeba během měsíce přebíjet. Důležitým je rovněž vědět, jestli budeme přebíjet pouze jednu, nebo více ráží. Pak už výběr komponent a nástrojů ovlivní zejména naše ekonomická situace a to, kolik jsme ochotní do vybavení pro přebíjení investovat. V ProArms.cz vám rádi poradí s nejlepším poměrem cena/výkon při vašem výběru.

Je přebíjení nábojů bezpečné?

Pokud pracujeme na vhodném zařízení a s kvalitními komponenty, není se proč podomácku přebíjených nábojů obávat. Precizní prací dokážeme vyrobit přesnější střelivo než originál, navíc za zlomek ceny.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář