Bydlení Komerční články Zahrada

Proč se vyplatí zachytávat dešťovou vodu?

Autor Jaroslav

Voda je životodárnou tekutinou. Nejenom, že ji potřebujete vy, či vaši domácí mazlíčci. Potřebují i veškeré rostliny na vaší zahradě. Zde to ale nemusí být nutně voda pitná, kterou můžete používat. Ideální je ta dešťová. Spoléhat ale jenom na to, že zaprší v době, kdy budete potřebovat, není moc efektivní. Lepší volbou je betonová nádrž na vodu. Proč se vám vyplatí? Na hlavní důvody se společně s námi můžete podívat. A je jich více než dost.

Betonová nádrž na dešťovou vodu

Betonová nádrž na dešťovou vodu

Bezproblémové a levné pořízení

Prvním důvodem, proč se daná nádrž vyplatí, je rozhodně jak bezproblémové, tak i levné pořízení. Stačí se podívat ne web Jimko.cz, kde najdete skutečně bohatou nabídku tohoto konkrétního sortimentu. A pokud jde o ceny, musíme říci, že dnes je možné požádat si o dotaci. Právě jímání dešťové vody je jedním z programů, které jsou zajímavě podporovány. Díky tomu nemusíte dát za nádrž plnou cenu, jelikož její podstatnou část zaplatí právě ona dotace. Poptávka je poměrně velká a tomu, kdo má zájem, doporučíme nijak výrazně dlouho neotálet.

Úspora v rámci klasické spotřeby

Pokud zaléváte pitnou vodou, rozhodně to nemusí být nic levného. Cena rok od roku výrazně stoupá a tak během letní sezony výrazně stoupne i účet, který budete muset zaplatit. Je jasné, že dlouhodobě se vám může pěstování různých rostlin spíše nevyplatit. A tím se dostáváme k dalšímu důvodu, proč se takové nádrže vyplatí. Ukládáte v nich dešťovou vodu, která je zcela zdarma. To znamená, že v podstatě bezplatné je celé vaše zalévání. Jediným nákladem tak může být spotřeba elektřiny v souvislosti s využíváním čerpadla. To je ale opravdu zanedbatelná suma.

Můžete zalévat i v době, kdy jsou sucha

Horká léta nejsou v posledních letech nic výjimečného. Mají za následek výrazná sucha, která vedou k tomu, že:

  • se vysouší půda,
  • se snižují hladiny vodních toků,
  • dochází spodní voda.

Právě tato negativa bývají spojena s tím, že může dojít k zákazu zalévání, což může mít pro mnoho pěstitelů fatální následky. Když ale vodu nebudete čerpat ze studní, ale budete ji čerpat ze své nádrže s dešťovou vodou, není důvod se daného zákazu jakkoliv obávat. Je to v podstatě stejné, jako byste si vodu nechali přivézt ve velkých kontejnerech. K úbytku spodních vod tedy nedochází a vy tak můžete zachránit svou úrodu před uschnutím. I toto je často jeden z hlavních důvodů, proč si nádrž pořídit.

Snadná instalace

Jak může taková nádrž na dešťovou vodu vypadat? Kromě betonových můžete na trhu najít i plastové, nebo sklolaminátové verze. Ve všech případech jde o řešení, které se jenom umístí do země, do předem připravené jámy. Není třeba další betonování a složité úpravy.

Jimko.cz
info@jimko.cz
+420 606 809 838

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář