Tipy, rady, návody

Prodáváte nemovitost? Jděte na to chytře

Jestli nejste realitní magnát, můžete se z prodeje nemovitosti pořádně orosit. Jde zde o velké peníze, musíte podepsat obsáhlé smlouvy. Je třeba zajistit úschovu peněz, aby vás kupující neošidil. Vypadá to složitě, tak náročné to ovšem není. Pokud zvolíte realitní portál CINCINK.

CINCINK – férový realitní portál

Co se skrývá za tím libozvučným názvem? CINCINK je férový realitní portál, kde můžete nabídky na prodej nemovitosti inzerovat zcela zdarma. Dále vám CINCINK nabízí hned několik služeb, které se vztahují k procesu obchodu s nemovitostmi (právní služby, daňové poradenství, úschova peněz, profi nafocení nemovitosti, odhad ceny domu či bytu atd.). Vy si objednáte pouze to, co potřebujete, nebude vám vnucen celý balíček služeb, jako to dělají realitní kanceláře. Celý proces se tak zjednoduší a vy ušetříte mnoho peněz. Podle toho, jestli jste prodávající nebo nakupující, vám budou na webu nabídnuty jednotlivé kroky při postupu prodeje či koupě domu, bytu, pozemku, komerční stavby a ostatních realit. To je základní charakteristika portálu CINCINK, za nímž stojí Komerční banka. Jak jej můžete vytěžit, když prodáváte nemovitost?

CINCINK nabízí inzerci zdarma

Jako prodávajícímu se vám bude hodit inzerát zdarma na portálu CINCINK. Můžete být realitní kancelář i soukromá osoba, vysoká návštěvnost vám zajistí velký počet zájemců. Jedná se však o první krůček. Co budete řešit dále?

Profi foto, vizualizace interiéru i odhad ceny nemovitosti

V tomto případě se ještě vrátíme o krok zpět. Aby byl inzerát na prodej bytu atraktivní, musí se byt či dům pěkně nafotit. Nemáte jej zařízený? Nevadí, objednejte si službu vizualizace interiéru, kdy se daný prostor zařídí nábytkem pro účely focení. I snímky prodávají. Zářivé barvy, správné úhly a kompozice, které udělají byt větší. I to navyšuje cenu, proto si objednejte profi foto. Nezapomeňte ani na odhad ceny nemovitosti, abyste se neošidili, nebo abyste nenavýšili cenu natolik, že nemovitost pak bude neprodejná.

Právní služby jsou základ

Když se vám ozve zájemce, musíte podepsat smlouvu. Nemáte-li právní vzdělání, musíte využít právní služby. Jedině znalec v oboru pomůže sestavit takovou smlouvu, kde nebudou chyby, jež by vás poté mohly stát velké peníze. Stejně tak vám právník může pomoci i s úschovou peněz. Od podpisu smlouvy do zapsání do katastru nemovitostí může uběhnout několik týdnů a peníze musí být na tzv. neutrální půdě.

Daň z prodeje nemovitosti je nutností

Zatím ještě platí, že se platí i daň z prodeje nemovitosti. Stejně tak je třeba zaplatit i daň z nemovitosti. K těmto účelům se vyplňují několikastránkové formuláře a jen znalec, daňový poradce, vám poradí kdy daně zaplatit a jak formuláře vyplnit.

Férový realitní portál CINCINK nabízí nové dimenze obchodů s nemovitostmi. Vnášejí do této sféry jednoduchost, rychlost a solidnost.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář