Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Rekvalifikace v době koronaviru umožňuje lépe se prosadit na trhu práce

V posledních měsících dochází ke znatelnému posunu v myšlení lidí, pokud jde o zaměstnání. V důsledku toho, že některé druhy činností prakticky nelze provozovat, stále více obyvatel hledá nové zaměstnání. Patříte-li k nim také vy, pak je dobrým způsobem, jak si najít novou práci a uplatnit se na trhu, absolvování rekvalifikačního kurzu.

Rekvalifikační kurzy v Praze a dalších městech jsou k dispozici jak zájemcům, kteří jsou momentálně vedeni na úřadu práce, tak i ostatním lidem, jejichž pracovní pozice jim už nevyhovuje a mají zájem změnit v blízké budoucnosti svoji profesi.

Jakou dobu zaberou rekvalifikační kurzy?

Pro rekvalifikace platí, že trvají poměrně dlouhou dobu. Určitě nepočítejte s pár hodinami. Tak kupříkladu kurzy účetnictví obvykle zaberou až kolem 150 hodin, podobně to platí v případě oboru personalistiky. Najdou se však i obory, u nichž rekvalifikační kurzy trvají klidně až 500 hodin, takže je potřeba se obrnit trpělivostí. Záleží samozřejmě i na tom, z jakého oboru přicházíte, případně jaké máte dosažené vzdělání. Obecně je výhodou, pokud máte alespoň středoškolské vzdělání, pak se dají rekvalifikační kurzy absolvovat i rychleji, neboť se nemusíte učit tolik nových věcí.

Absolvování rekvalifikace pro uchazeče, kteří jsou na úřadu práce

V okamžiku, kdy podstoupíte rekvalifikaci přes úřad práce, je poměrně značnou výhodou možnost proplacení kurzu, tudíž nemusíte utrácet drahocenné úspory. Je však nutné splnit veškeré podmínky, jež úřad práce stanoví. Především musíte být v evidenci jako uchazeči o zaměstnání, dále je nutné splnit kupříkladu i podmínku, že ve vaší dosavadní profesi není možné se dlouhodoběji prosadit. Jak už ale bylo zmíněno, rekvalifikace si lze zajistit i svépomocí, pak ale počítejte s vlastním financováním vybraného kurzu.

O autorovi

angelo