Komerční články Zahrada

Řemeslníci tvrdí, že toto nářadí má mít doma i kutilský antitalent. Podívejte se na něj

Autor angelo

[dropcap] M [/dropcap] ám kladivo, dva šroubováky a víc doma nepotřebuji. Něco podobného si pořád myslí poměrně dost lidí. Jenže k tomu, abyste zvládli všechny potřebné práce, toho potřebujete mnohem víc. Podívejte se proto s námi, co nesmí ve vaší výbavě chybět.

Ať už si jen vybavujete domácnost, nebo chcete, aby vaše dcera měla v novém bytě nářadí na základní opravy, počítejte s tím, že potřebujete i víc než 20 nástrojů. Spousta lidí proto sahá po sadách prodávaných v hobbymarketech.

tools-864983_1280

Kvalitní sada? Na nízkou cenu zapomeňte

Pokud chcete mít jistotu, že souprava nářadí něco vydrží, připravte si na ni alespoň kolem 2 000 Kč. Rozhodně zapomeňte na levné sady z tržnic. S těmi je problém i zašroubování vrutu. Držadla se totiž protáčejí a kvůli použití měkkého kovu máte brzy ze šroubováku vrtuli.

Také u dražších souprav počítejte s jednou nevýhodou. Nemůžete si sami vybrat, co v ní bude. Zaplatíte tak i za věci, které třeba nikdy nevyužijete. A protože kufříky mívají prostor přizpůsobený na míru konkrétnímu nářadí, nemůžete jednotlivé nástroje často ani pohodlně vyměnit.

To máte kladivo, pilku, klíče, kleště, šroubováky…

Lepším řešením je proto koupit si kufřík na nářadí a jednotlivé nástroje do něj dokoupit. Podívejte se, co mezi nimi nesmí chybět.

Pokud chcete, aby práce byla co nejpohodlnější, investujte i do sofistikovanějšího náčiní. Prakticky každé domácnosti se vyplatí alespoň aku šroubovák. A nejlépe vrtací.

Obyvatelé panelových bytů ocení také příklepovou vrtačku. Bez ní je totiž hodně složité i obyčejné pověšení obrazu nebo zrcadla.

shutterstock_215706484

Hodně napoví cena

Při výběru jednotlivého nářadí se řiďte hlavně kvalitním zpracováním. Platí, že ho poznáte podle ceny. Od příliš levného vybavení proto dejte raději ruce pryč. Jinak ho můžete vyhazovat hned po prvním použití.

Jistotou je vybírat zboží od osvědčených značek a u ověřených prodejců. Právě kvalitní prodejce vám dokáže s výběrem nářadí poradit. S jejich pomocí tak snadno najdete nástroje, které přesně odpovídají vašim potřebám.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář