Tipy, rady, návody

Rýže – kde může pomoci?

Když se řekne rýže, spousta lidí si představí svůj oblíbený pokrm. Například takové lahodné rizoto. S kuřecím masem, spoustou zeleniny. Na talíři bohatě sypané sýrem. Kdo by odolal tak výbornému jídlu? Někdo si představí rýžový nákyp s oblíbeným ovocem nebo přílohu k šťavnatému masíčku. Takový španělský ptáček by bez rýže nebyl to pravé ořechové. Rýže má však daleko víc možností využití.

Rýže nejen pro vaření

Rýži nemusíte jen vařit a dávat k jídlu. Můžete vyzkoušet další různé tipy a triky! Může totiž pomoci v mnoha ohledech. Například umí vyčistit skleněné vázy! Ano, přesně ty, které mají úzké hrdlo a nejde je dost dobře vyčistit. A můžete je využívat v mnoha jiných ohledech! Kde přesně můžete rýži využívat? Kde vám pomůže?

Čistí skleněné vázy

Jak jsme už výše zmiňovaly, rýže může pomoci čistit skleněné vázy s úzkým hrdlem. Nasypte dovnitř hrstku rýže, přidejte vodu smíchanou s mádlem. Zacpěte hrdlo vázy, protřepejte a nechte působit. Poté opět protřepejte a máte hotovo. Zrnka rýže pomohou odstraňovat nečistoty, které se na dně vázy mohou usazovat.

Vysušuje mobil

Na mobil si dáváte pozor, aby nespadl na zem nebo do vody? Ať už jste si mobil polili nebo vám spadl do vody, máte strach, aby vám ještě fungoval. Využijte rýži! Vytáhněte baterku a mokré části mobilu dejte do misky, která bude plná rýže. Nechejte přes noc působit a ráno vyzkoušejte. Rýže by do sebe měla vsáknout vlhkost a mobil by se měl rozjet.

Čistí stříbro

Máte doma stříbrné příbory, které během používání náhle změnily barvu? Už nejsou tak zářivé, jako tomu bylo dřív. Nemusíte je vyhazovat, zachránit je může rýže. Dejte malou misku rýže do přihrádky, kde uskladňujete příbory. Barva se jim zase navrátí.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář