Bydlení Tipy, rady, návody

Skvrny od kávy – jak s nimi zatočit? 1

Bez kávy se často neobejdete? Ráno, v práci je to první věc, kterou si dáte, během dne, odpoledne ke kávě nebo klidně i v podvečer. Káva k vám zkrátka patří a často si jí dáváte i ve chvíli, kdy někam jedete autem nebo jdete pěšky. Nevidět vás bez hrnku kafe je tak trochu zázrak. Když se však stane nějaká nehoda, která způsobí, že káva se ocitne na koberci, na oblečení nebo pohovce, potřebujete rychle skvrny odstranit. Jenže nevíte, jak na to.

Nepříjemné skvrny

Můžete samozřejmě použít osvědčené čističe, které koupíte v obchodech, ovšem ne každý kousek bude stoprocentní a pomůže tak, jak se recenzuje. Jak rychle bojovat proti skvrnám a poškození věci vyčistit a to bez problémů? Určitě je důležité se ujistit, že budete mít po ruce všechny potřebné pomůcky. Co to konkrétně má být?

  • Tekutý odstraňovač skvrn
  • Tekutý prací prášek
  • Čisticí prostředek na nádobí
  • Čisticí prostředek na odolné a zaschlé skvrny

Skvrny na nádobí

Asi každý z nás někdy nechal ve dřezu nádobí několik dní. Jídlo, pití, skvrny, to všechno na nádobí přischne a poté je to vskutku oříšek, vše dostat dolů. Vše co potřebujete ke kvalitní čisticí prostředek. S ním jednoduše dostanete zaschlé skvrny i zbytky jídla, jednoduše. Nemáte zrovna něco podobného po ruce? Smíchejte jedlou sodu s přípravkem na nádobí a pořádně vydrhněte.

Skvrny na oblečení

Objeví se skvrna na vašem oblečení? Káva umí udělat hotové divy, a proto je třeba reagovat poměrně rychle. Namočte oblečení do studené vody a nechejte asi třicet minut působit. Použijte prací prostředek s enzymy, které pomohou skvrnu pořádně rozložit. Je-li košile bílá, pak můžete použít prostředek s bělicím účinkem, který umí látku oživit a dodat krásnou barvu.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář