Bydlení Tipy, rady, návody

Skvrny od kávy – jak s nimi zatočit? 2

Bez kávy se často neobejdete? Ráno, v práci je to první věc, kterou si dáte, během dne, odpoledne ke kávě nebo klidně i v podvečer. Káva k vám zkrátka patří a často si jí dáváte i ve chvíli, kdy někam jedete autem nebo jdete pěšky. Nevidět vás bez hrnku kafe je tak trochu zázrak. Když se však stane nějaká nehoda, která způsobí, že káva se ocitne na koberci, na oblečení nebo pohovce, potřebujete rychle skvrny odstranit. Jenže nevíte, jak na to.

Nepříjemné skvrny

Můžete samozřejmě použít osvědčené čističe, které koupíte v obchodech, ovšem ne každý kousek bude stoprocentní a pomůže tak, jak se recenzuje. Jak rychle bojovat proti skvrnám a poškození věci vyčistit a to bez problémů? Určitě je důležité se ujistit, že budete mít po ruce všechny potřebné pomůcky. Co to konkrétně má být?

  • Tekutý odstraňovač skvrn
  • Tekutý prací prášek
  • Čisticí prostředek na nádobí
  • Čisticí prostředek na odolné a zaschlé skvrny

Čalouněné kousky nábytku

Podařilo se vám rozlít kávu na pohovku, křeslo a podobně? Skvrna se pomalu rozrůstá a vy nevíte, co dělat. Smíchejte jednu polévkovou lžíci tekutého mýdla se dvěma šálky studené vody. K tomu přidejte čistou bílou látku, se kterou naneste na skvrnu. Opakujte celý postup do té doby, dokud skvrna nezmizí. Poté opláchněte studenou vodou a pořádně vysušte.

Koberce

Jestliže se káva objeví na koberci, důležité je setřít co nejvíc kávy můžete. Následně smíchejte jednu polévkovou lžíci tekutého mýdla, jednu polévkovou lžíci bílého octa a dva šálky teplé vody. Opět vezměte na pomoci čistou bílou látku, se kterou naneste směs na koberec, tedy na skvrny. Aplikujte trochu směsi, vysušte suchým hadříkem a opět aplikujte směs a zase vysušte. Opakujte, dokud skvrna nezmizí. Na závěr očistěte studenou vodou a poté osušte.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář