Bydlení Tipy, rady, návody

Starý kartáček na zuby? Nevyhazujte jej! 2

Zubní kartáček používáte dnes a denně pro čištění zubů. S jeho pomocí odstraňujete všechny nečistoty, zbytky jídel, bakterie, zrníčka a spoustu dalšího. Aby fungovalo všechno tak, jak by mělo, je nutno myslet na správnou ústní hygienu. A tu si zajistíte nejen pravidelným čištěním zubů, správnou zubní pastou, ale například také pravidelnou výměnou zubního kartáčku. Ten je nutno měnit maximálně po třech měsících.

Zubní kartáček nevyhazujte

Když je použitý, hodíte zubní kartáček do koše? Nedělejte to! i když jej nebudete už používat na své zuby, může mít velkou spoustu dalších možností, kde využít kartáček. Pomůže vám při drobném úklidu, skvěle odstraňuje špíny i v těch nejtěsnějších prostorech. Starý zubní kartářek můžete využívat k mnoha věcem, některé vás mohou až překvapit. Kde všude používat starý zubní kartáček? Co s ním můžete uklidit?

Filtr do myčky

Má vaše myčka na nádobí filtry, které můžete vytáhnout? Pro správné mytí nádobí je důležité, aby i myčka na nádobí byla čistá, musíte o ní správně pečovat. Filtr myčky na nádobí na sebe nabaluje mastnotu a špínu, takže vezměte do ruky starý kartáček na zuby a odstraňte všechny nečistoty.

Kohoutky u umyvadla

Použitý zubní kartáček je skvělým pomocníkem pro odstranění všech nečistot, špíny a usazenin okolo vašeho kohoutku. Pomůže i u těžko dostupných míst, takže se zbavíte nečistot jednoduše. Stačí aplikovat běžný čisticí prostředek a čistit tam, kde potřebujete.

Fén na vlasy

I když se velmi snažíte, fén na vlasy často nějaké ty vlasy vytrhne nebo vypadnou samy a tím pádem se filtr ucpává. Kromě toho přitahuje prach a další jiné nečistoty, snižuje se funkčnost fénu a někdy může dojít i k přehřátí. Kartáček na vlasy může pomoci odstranit všechny nečistoty a zbytky vlasů.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář