Bydlení Komerční články Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Stavební materiál, který využijete pro realizaci rodinného domu

Autor angelo

V dnešní době, kdy ceny nájmů nejsou zrovna malé, se vyplatí investovat do vlastního bydlení. Jestliže chcete ušetřit a nehodláte si pořizovat již hotový dům, raději tedy dáváte přednost výstavbě svépomocí, bude se vám jistě hodit výhodný nákup stavebního materiálu.

Stavba zdiva

Základními prvky jsou cihly a zdící materiál. Bez nich se neobejde žádná stavba. Při jejich výběru máte řadu možností. Zvolit lze klasické stavební cihly, oblíbené jsou ale například také pórobetonové tvárnice, s nimiž jde výstavba zdiva mnohem rychleji a pohodlněji.

Střešní krytiny

V zásobě nesmí chybět ani stavební prvky na střechu. Především tedy střešní krytina. Nejpopulárnější jsou nadále pálené tašky, jež se vyznačují velmi pěkným vzhledem. Kromě toho ale oceníte jejich dlouhou životnost, bez problémů se při kvalitním provedení vyrovnají i s extrémními klimatickými podmínkami.

Alternativou pro rodinné domy jsou pak betonové tašky. Jejich vysoká odolnost přináší garanci, že střecha nebude ani po letech propouštět vodu. Kromě toho jsou tašky z betonu i cenově výhodnější nežli pálené tašky.

V některých případech je pak lepší při realizaci střechy domu zvolit asfaltové šindele. Jejich pokládku hravě zvládnou i méně zkušení kutilové. Asfalt je však lehce problematický z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí.

Kde pořídit kvalitní materiály pro stavbu domu?

V případě, že chcete zakoupit cenově výhodný stavební materiál, navštivte web společnosti Stavebniny Libušín, Ivo Klug s.r.o. – www.stavebniny-libusin.cz. Firma se specializuje na prodej stavebnin, které se běžně používají při stavbách rodinných a bytových domů, případně rovněž komerčních objektů. V nabídce nechybí kromě zmíněných druhů střešních krytin a zdících materiálů ani maltové směsi, komínové systémy či izolace. Zajišťuje maloobchodní i velkoobchodní prodej pro celou oblast Čech.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář