Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Střešní nosiče představují efektivní způsob přepravy kol. Jaké jsou možnosti při jejich výběru?

V okamžiku, kdy si chcete vzít na dovolenou vlastní kola, musíte vyřešit, jakým způsobem je přepravíte. Využít se dá hromadná doprava (např. vlak), což však nebývá zrovna levné, navíc nemáte svá kola celou dobu pod dozorem, takže se snadno mohou někam ztratit, případně dojde vlivem špatné manipulace k jejich poškození. Lepší a bezpečnější cestou je využití střešního nosiče na automobil.

Nízká pořizovací cena je předností většiny střešních nosičů kol

Máte-li vlastní auto, dá se problém s přepravou kol vyřešit skutečně snadno a rychle. Střešní nosiče vás vyjdou na pár tisíc korun, přičemž oceníte především jednoduchou instalaci. Skládají se totiž obvykle jen ze dvou hlavních nosných tyčí a dalších drobných prvků, k nimž kromě jiného patří také systém zabezpečení a uzamykání.

Značkové nosiče, kterými převezete kola pro celou rodinu

Moderní řešení představují třeba střešní nosiče značky Thule. Vyrábějí se v kovovém nebo hliníkovém provedení. Právě hliníkové modely jsou stále populárnější, a to zejména vzhledem k jejich minimální hmotnosti, dobré aerodynamice, vysoké pevnosti a odolnosti vůči poškození.

V současnosti se dá na střešní nosiče umístit větší počet kol. Preciznější a dražší varianty pojmou 3 – 5 kol naráz, takže můžete vzít kola na dovolenou klidně celé své rodině.

Nosič na tažné zařízení

Nechcete-li z nějakého důvodu použít střešní nosič, dá se zvolit alternativa v podobě nosiče kol na tažné zařízení. Střechu pak lze nechat volnou, případně se na ni dá umístit praktický střešní box, díky němuž si na cesty budete moci vzít mnohem více věcí, jež by se vám jinak už nevešly do kufru či na zadní sedadla vozidla.

Při výběru nosiče na tažné zařízení si vždy všímejte toho, zda je vhodný právě pro typ vašeho automobilu. Informaci najdete ve velkém technickém průkazu vozidla.

O autorovi

angelo