Bydlení

Tapety na zeď – proč a jak vybírat

Pokud se vám zdá, že jsou zdi ve vašich interiérových prostorách tak trochu nudné a stereotypní, nabízí se spousta možností, jak postupovat, aby tomu tak nebylo. Co třeba tapety na zeď? Jedná se o jednoduché doplňky, které se však chlubí vysokou inovačností a efektivitou. Zkrátka a jednoduše můžete velice snadným způsobem během několika minut oživit stín stereotypu!

shutterstock_225198928

Tapety na zeď jsou k dispozici v nepřeberných variacích

Rozhodnete-li se vytapetovat zeď třeba pouze jedné místnosti, v žádném případě neuděláte chybu. Díky správně zvolené tapetě se můžete u vás doma cítit zase o něco příjemněji.

Základem je výběr správné tapety. Asi nejdůležitější je, alespoň co se týká designu a celkového vzhledu, správný motiv. Mezi oblíbené tapety patří jak ty jednobarevné, tak i barevné – záleží vždy na ostatních interiérových prvcích, doplňcích a dekoracích – mějte na mysli, že by mělo vše ladit a vytvořit tak dokonalý celek, který, ať se vám to líbí nebo ne, se skládá z maličkostí.

Jak postupovat při výběru

Kromě barevných tónů je dobré popřemýšlet i o konkrétním motivu – tapety nabízí jak abstraktní, tak i reálné motivy a vzory. Je zřejmé, že jiná tapeta bude například v dětském pokoji a jiná potom v kuchyni či jídelně. Můžete také použít opakovaně použitelné samolepicí tapety z obchodu Coloray.cz.

Univerzálnost využití

Obrovskou výhodou dostupných tapet je kromě jednoduchého nalepení, kdy si vystačíte s lepidlem, které pořídíte rovnou s tapetami, také široká variabilita využití. V praxi to znamená, že si tapetami můžete zkrášlit téměř každou místnost. Potěší rovněž přijatelné pořizovací ceny.

Představivosti se meze nekladou

Uvědomte si především, zda chcete jít spíše v kontroverznějších kolejích, nebo toužíte po originalitě, případně i extravagantnosti. Při lepení tapet si můžete zkusit v podstatě cokoliv bez jakýchkoliv obav – pokud byste snad nebyli s výsledkem spokojeni, co vám brání tapetu strhnout, a pořídit jinou?

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář