Komerční články Tipy, rady, návody

Už jste si někdy kupovali popelnici? I tady na kvalitě záleží…

Autor angelo

“Vžyť je to jen popelnice”, pomyslí si mnoho lidí. A sáhnou po nejlevnějším artiklu na trhu, většinou od dovozců z východu. Tak takhle ne! Přesvědčte se s námi, že ani na tak opomíjeném – i když nezbytném – předmětu, jako jsou popelnice, se nevyplatí šetřit.

Jak poznáte kvalitu

Na první pohled od sebe jednotlivé modely plastových popelnic od různých výrobců odlišíte jen stěží. Zvláště tehdy, pokud si vybíráte pouze z obrázků na internetu. Proto se vyplatí hledět opravdu na značku a orientovat se podle toho, na jaké výrobce se spoléhá vaše obec. Město si totiž nemůže dovolit nebezpečí, jež by mohlo z vadných kontejnerů a popelnic vzniknout. Pravidelně pořádá výběrová řízení, v nichž nemohou uspět firmy, jejichž produkty nesplňují stanovené bezpečnostní a kvalitativní normy.

A proč o ni stát?

Je jasné, že pokud plastová popelnice nesplňuje bezpečnostní normy, představuje určité riziko, a navíc moc dlouho nevydrží. Klasikou je zejména její prasknutí, ohnutí či úplné zlomení, jakmile začne mrznout. Popelnice mimo to špatně snáší vyšší váhu a vykazují malou odolnost vůči chemikáliím a bio odpadům. S nízkou kvalitou se obvykle pojí také nepříjemný zápach, protože chybí nepřilnavý povrch a dostatečné odvětrávání.

Inspirace pro majitele rodinných domů

Chataři, chalupáři a majitelé rodinných domů často podléhají “výhodným” nabídkám dovozců nekvalitních popelnic. Nepřidávejte se do jejich řad a raději si prohlédněte portfólium Společnosti komunální technika (KTech), na niž sází řada obcí a měst. Dodává nejen popelnice různých velikostí, ale i kontejnery na tříděný odpad, bio odpad, lavičky a koše na psí exkrementy. Ceny kvalitních popelnic přitom obecně nebývají nijak vysoké. U klasických 120 l začínají konkrétně u KTechu již na šesti stovkách.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář