Tipy, rady, návody Zahrada

Vadí vám komáři? Tímto trikem je odstraníte!

Komáři nejsou vůbec příjemné, když se objevují a nepříjemně bzučí ve vašem okolí, rychle jej odmávnete. Může přenášet zdravotní rizika, která mohou vyvolat spoustu nepříjemných problémů. Přenášejí extrémně škodlivé choroby jako například žlutá horečka, horečka dengue, malárie, virus západního Nilu a mnoho dalšího. Používat můžete repelenty, nejrůznější vonné svíčky, které komáry odeženou. Pak také nejrůznější preparáty, které je zabijí.

Příroda versus chemie

Spousta produktů obsahuje chemikálie, které ne všichni mají rádi. Někdo je zásadně pro přírodu a tím pádem i pro přírodní produkty. Vyzkoušet můžete jednoduché a přitom velmi účinné nápady, které jsou bez stop chemie a chemických látek. Okolo domu nebo na zahradu můžete vysadit pár rostlin, které přirozeně odpuzují komáry. Jaké rostliny to jsou?

Levandule

Pro vás je to velmi příjemná a jemná vůně, pro komáry problém číslo jedna! Levandule je navíc také velmi hezká na pohled, takže se vaše zahrada změní v krásné místo. Navíc má antifungální a antiseptické vlastnosti. Můžete jí dokonce vysadit také do květináčů a dát do oken. Když rozetřete levanduli po pokožce, komáři nebudou mít šanci!

Rozmarýn

Při výsadbě této bylinky uděláte opravdu dobře. Poslouží vám jako bylinka, kterou přidáváte do jídel, ale také odradí komáry od vašeho bytu či domu. Dejte jej do květináče nebo okolo vašeho domu a máte vyhráno!

Máta peprná

Další z velmi účinných bylinek. Můžete jí použít v mnoha receptech a také spousta lidí zná mátu ve vodě, kterou popíjíte. Může hodně pomoci vám a vašemu zdraví. Kromě toho chrání před komáry a dalším hmyzem, protože příjemná vůně máty jim jednoduše nevoní. Studie dokonce zjistily, že olejíček z máty peprné může odpuzovat komáry z vaší pokožky.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář