Nezařazené Tipy, rady, návody

Víme na co si dát pozor při plánování kuchyně

Autor angelo

Při výběru dodavatele a při plánování kuchyně, byste si měli pohlídat parametry nábytku, které jsou sice skryté, ale pro další užívání důležité.

1.Standardní tloušťka korpusu je 18 mm, na trhu se setkáte , ale i s 16 mm. Volte raději silnější stěny, zajistí nábytku vyšší pevnost i lepší celkový vzhled. Totéž platí i pro stále namáhaná dvířka.

2.Pozor na spojení skříněk pomocí vrutů, trvejte na šroubech. Lépe vypadají, při demontáži a následném smontování se díky nim neporuší korpus.

3.Známkou kvalitního provedení nábytku jsou pravé úhly, rovné spojení bez přesahů a žádné škvíry. Když je to jinak, linku reklamujte.

4.Vyhněte se uchycování skla ve dvířkách pomocí háčků. Skleněná výplň se následně uvolňuje a zvučí, přednost dejte silikonovému těsnění.

5.Kromě ceny za materiál linky by firma do rozpočtu měla zahrnout zaměření, přípravu, zpracování práci a montáž nábytku. Při posuzování cenových nabídek se na to ptejte, aby srovnání bylo objektivní.

6.Každý elektrický spotřebič má mít vzhledem k bezpečnosti samostatný jistič, což vyžaduje předělání části bytové elektroinstalace.

7.Od kuchyňského studia požadujte výkresy nábytku, ale i rozmístění instalací, popřípadě kladečský plán obkladu nad pracovní deskou.

8.Podle budoucího užívání včas určete potřebný počet zásuvek a vypínačů.

9.Spotřebiče musí zapojit elektrikář, který vám také potvrdí záruční list.

10.Myslete na kvalitní osvětlení prostoru i linky. Efektně vypadá třeba podsvícená dna horních skříněk i soklů nábytku pomocí LED pásků.

11.Úprava vody a odpadů není náročná, ale zjistěte si, zda rozvody schováte za skříňkami, nebo je budete muset dát zasekat do zdi. Za myčkou je minimum prostoru a ve většině případů se za ni instalace nevejdou.

12.Při výměně plynu za elektřinu zkontrolujte hodnotu hlavního bytového jističe, pro kompletní vaření na elektřině je to 3x25A. Když je jistič slabší, musíte zažádat o navýšení příkonu a upravit elektroinstalaci.

U některých firem dodávajících kuchyní na klíč je ekologická likvidace staré linky samozřejmostí. U jiných se o to musíte postarat sami. Staré kuchyně se můžete zbavit i svépomocí odvozem do sběrného dvora nebo ji prodat či přenechat.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář