Tipy, rady, návody

Víte, jak se zbavit bílých skvrn na nábytku?

Nábytek představuje základní vybavení naprosto každé domácnosti. V dnešní době si již můžete hravě splnit jakoukoliv představu v oblasti vybavování interiérových prostorů nábytkem. Nabídka sortimentu je více než bohatá. Máte-li již vhodný a stylový nábytek, je pochopitelně potřeba, ostatně jako u všeho ostatního, náležitá péče a údržba. Zaměřme se nyní spíše na konkrétnější záležitost, kterou představují problémy s bílými skvrnami na nábytku. Ty vzniknou nejčastěji, pokud je dřevo vystaveno po určitou dobu působení horka. Zjednodušeně řečeno dochází při spálení – třeba pokud na dřevěný stůl položíte horký hrnek s kávou nebo čajem. Najednou může vzniknout bílá skvrna a vy se budete ptát, jestli se jí lze nějak jednoduše zbavit. Ano, jde, poradíme vám, jak na to!

Nábytek

Dva jednoduché postupy

Tipem budou dva jednoduché postupy, které zvládnete bez problémů sami. Je to prosté. Určitě máte po ruce zátku nebo korek. Tento materiál se bude hodit. Vezměte korek a otírejte ho o bílou skvrnu na dřevě. Asi budete překvapeni, jak skvrna rychle mizí. Na závěr si vezměte lehce namokřený hadřík a ošetřované místo opatrně několikrát přetřete. Nábytek bude téměř jako nový, záleží ale také, jak byla skvrna velká. Lze říci, že čím menší skvrna, tím to bude lépe fungovat.

Dalším námětem je jakási směs hrubozrnné soli a olivového oleje. Namíchejte si ji a opatrně ji nasypte na skvrnu. Připravte si opět hadřík, tentokrát suchý a pusťte se do jemného roztírání a tření směsi po dřevě. Skvrna zaručeně alespoň trochu zmizí, dejte si ale pozor, abyste nepodřeli okolní místa. Až se vám bude zdát, že to stačí, opatrně sesbírejte zbytky směsi a jemně vlhčeným hadříkem všechno vyleštěte.

Jak vidět, odstranění bílých skvrn z nábytku, které vznikly působením horkosti, není zase tak složité. Samozřejmě, že tyto postupy nepovedou ke stoprocentnímu ztotožnění se situací, jaká byla, když byl nábytek zcela nový, ale požadovaný efekt přinesou!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář