Komerční články

Vybavujeme dětský pokoj – na co nezapomenout?

Autor angelo

[dropcap] V [/dropcap] ětšina z nás má stejný sen, a to bydlet v kvalitním bytě nebo domě, založit rodinu a vychovat dítě. Pokud se všem povede splnit si jejich sen, je jasné, že dříve nebo později přijde doba, kdy bude třeba rekonstruovat dětský pokoj. A to nejenom proto, že dítě roste, ale třeba také proto, že daná místnost byla dříve pracovnou, pokojem pro hosty, ale i nepotřebným kumbálem. Při přemýšlení nad konkrétní vizí bychom neměli zapomínat na nezbytnosti, se kterými souvisí:

  1. Potřeba spánku a odpočinku
  2. Potřeba prostoru na hraní a zábavu
  3. Potřeba studia
  4. Potřeba dostatku světla
  5. Potřeba příjemného prostředí

Pohodlná postel je základ

Tou nejdůležitější součástí dětského pokoje je zcela určitě postel. Právě na ní bude dítě trávit až třetinu svého života a tak není radno podceňovat jejich kvalitu. Dnes však dětské postele. V tomto směru dokážou vyhovět, a to ať už se poohlížíte po běžné variantě, nebo palandě. Na co v souvislosti s postelí rozhodně nezapomínejte, to je také kvalitní matrace, která zajistí kvalitní oporu těla během spánkového procesu.

screen-nabytek-elegance

Dostatek úložných prostor

Každé dítě má desítky různých hraček a věcí, které samozřejmě potřebuje někam uložit. Proto myslete na to, aby součástí pokoje bylo třeba dostatek polic s krabicemi, ale stejně tak mohou pomoci různé dekorační sudy, nebo lze využít i vysouvací prostor pod postelí. Všude tam se dají ukrýt desítky věcí bez toho, aby někde překáželi.

Klasický nábytek

Chybět by samozřejmě neměl ani klasický nábytek. Podobně, jako existují například do obývacích pokojů hotové stěny a sestavy, můžeme si být jisti tím, že i sestavy do dětského pokoje nejsou nijak nedostupným zbožím. Volit je samozřejmě můžete i s ohledem na věk dítěte, potřebné součásti, nebo jejich barevný odstín. Ať už bude výsledná volba jakákoliv, neměli byste zapomenout na komody, velkou skříň, knihovnu či polici a systém skříněk.

screen-nabytek-elegance-2

Jak na správný psací stůl?

Rada, která zde ještě nezazněla, se týká psacího, nebo chcete-li pracovního stolu. Ten bývá podobně jako postel jedním z nejdůležitějších prvků. Pokud jste v tomto směru neznalí, doporučujeme přečíst několik rad a tipů, jak vybrat pracovní stůl. Důležité je věnovat se otázce hlavně jeho výšky, jeho prostoru, potřebě dostatečného osvětlení, ale také samotné kvalitě. Jedině tak máte jistotu nejenom toho, že se u něho bude dítě cítit pohodlně, ale že stůl i dlouho vydrží.

[notification type=“notification_mark“ ]

Barvy stěn a dekorace

Tím posledním, na co bychom se mněli zaměřit, jsou i barvy stěn dětského pokoje. Rozhodně zapomeňme na klasickou bílou a raději volte příjemné a jemné barevné odstíny. Dobře posloužit může třeba světlá zelená, modrá, ale také žlutá. Vše poté mohou doplnit také různé obrazy či plakáty, které se samozřejmě také orientují na zájmy dítěte a na to, co má rádo.

[/notification]

O autorovi

angelo

Zanechte komentář