Bydlení Tipy, rady, návody

Vyrob si sám – jednoduché dekorace, které si vyrobíte svépomocí! 1

Vždy jste obdivovali neotřené a moderní dekorace v domácnostech? Ptali jste se, kde sehnali danou vázu, originální obraz nebo cokoliv dalšího? Nebo obdivujete ty, kteří umí sami něco vyrobit a činí tak ve své domácnosti? Ta následně vypadá skutečně moderně, neotřele a navíc díky tomu lidé často ušetří na nákladech. Než dát tisícovku za obraz, který bude v desítkách domácností, není lepší udělat si svůj vlastní, který bude rodinný a svým způsobem originální?

Talent a také chuť něco připravit

Nemusíte mít extra dobrý talent, kreslit podobně jako Van Gogh a další. Chce to jen trochu umu, šikovnosti a nápadu. Můžete tak do svého interiéru vytvořit spoustu dobrých a krásných věcí, které by vám interiér zdokonalili, oživili, zkrášlili. A co víc, mnohé věci jsou jen a pouze za minimální náklady, takže kromě tvůrčí chvilky a výsledného díla můžete také ušetřit nemalé finanční prostředky. Co tedy můžete do svého interiéru vyrobit? Co by jej pomohlo zkrášlit a oživit?

Kousek přírody u vás doma

Vidíte na zahradě krásný strom nebo větev? Chtělo by to podobný obraz také u vás doma? Nebaví vás samé květiny nebo expresní malby, které sice mohou být moderní, ale vám se zrovna dvakrát nelíbí? Vyberte si krásnou a bohatou větvičku s listy, případně neobvykle tvarovanými květy a položte na malířské plátno, popřípadě na papír, podle toho, co dále chcete s obrazem dělat.

Položte na papír nebo plátno větve, pěkně naaranžujte, tak jak by se vám líbil obraz a následně sáhněte po barvě ve spreji. Vybírejte barvu, která se vám líbí, ale také takovou, která je sytější a viditelnější. Celé plátno či papír postříkejte barvou pořádně a to tak, aby byl pokryt celý papír i s větví. Nechejte chvíli zaschnout a poté větvičku opatrně sundejte. Krásný a originální obrys větve udělá z jednoduchého plátna krásný obraz, který si můžete pověsit kdekoliv!

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář