Komerční články

Využijte sílu magnetů nejenom u vás doma

Autor angelo

S magnety jsme si jako malí velmi často hráli, kdy nás fascinovaly především jejich dva póly. Nyní již jsme velcí, a tak se na magnet můžeme podívat jako na praktickou součást třeba našich domovů.  Na mysli máme zajímavou novinku na trhu, kterou jsou magnetické držáky. Unikátní systém, který využívá právě sílu magnetů a jejich schopnost udržet velké množství materiálů na místech, jaké potřebujeme.

screen-unimagnet-cz

Jak magnetické držáky fungují?

Nejprve se podívejme na to, co takový magnetický držák vlastně je. Na první pohled se může jednat o běžný kus magnetu. Pokud se na něj podíváme blíže, jsou magnetické úchyty všestranným doplňkem primárně v naší domácnosti. Jak se podíváme za chvíli, zjistíme i to, že využitelný nemusí být nutně jenom zde. Použitelnost je v podstatě velmi jednoduchá. Daný magnetický úchyt nainstalujeme na požadované místo. Následně už jenom využijeme jeho fyzikálních vlastností k tomu, abychom k němu mohli připevnit to, co potřebujeme.

Jaké existují možnosti využití?

Zaujala vás tato cesta? Pokud ano, podívejte se společně s námi i na různorodé možnosti použití, které magnetické čočky nabídnou. A kde jinde začít, než v oblasti vaší domácnosti. Zde mohou posloužit třeba k účelům, kam se řadí:

  • Jednoduché uchycení světla na stropě
  • Praktické přidržení podhledových desek
  • Snadné vytvoření dorazů pro interiérové dveře

Možností je však mnohem více, což celkově podtrhává praktičnost daného řešení. Využitelnost je třeba i při instalaci držáku kamery či navigace ve vašem voze, při držení měřicích zařízení ve vlaku, nebo v rámci jiných dopravních prostředků. Díky různým silám magnetů je samozřejmě zajištěna i potřebná nosnost, která může začínat na pár kilogramech. Ta nejlepší řešení však nabídnou magnetickou sílu, která se blíží možnosti uchycení až stokilogramového břemene. Udrží tedy hravě třeba i dospělého člověka.

Zdroj obrázku: Unimagnet.cz

O autorovi

angelo

Zanechte komentář