Tipy, rady, návody

Dům nebo byt? Nejčastější dotaz!

Autor angelo


Také jste se ocitli na tom klasickém „pomezí“, kdy se rozmýšlíte, co dál se svým životem a stojíte před zásadním rozhodnutím – byt či dům? Existuje spousta pro a proti u obou variant bydlení, proto musíte zvážit právě ta fakta, která jsou určující pro vás. Ale určitě byste přivítali, kdyby vám někdo s tímto rozhodování krapet pomohl, nemám pravdu?

Bydlení ve městě či na vesnici?

V dnešní době je již opět trendem bydlení na vesnici – je to známka zdravého životního stylu, skvělé místo pro výchovu dětí v přírodě a také „vřelé“ sousedské vztahy. Na rozdíl od vesnice má ale město samozřejmě řadu výhod, jako jsou noční provozy obchodů či služeb a také častá dostupnost městské hromadné dopravy. Město je ale spíše pro mladší lidi, kteří si chtějí užívat. Ti starší, jež touží po „svém“ klidu, nedají na vesnické bydlení dopustit.

  1. Volba – byt

Pokud jste byli od malička zvyklí na život v bytě, potom tato otázka pro vás není zas tak složitá – buď jste totiž na bytě tak zvyklí, že byste neměnili nebo máte po krk sousedů a stísněných prostor, že chcete do dům – a včera bylo pozdě. Největší výhoda oproti domu je jeho cenová dostupnost. Pokud se tedy nechcete zadlužit hypotékou na desítky let dopředu, byt je pro vás jasnou volbou.

  1. Volba – dům

Spousta lidí sní o svém malém domečku s francouzským oknem, zahrádkou a kouřícím komínem. Prostě dům snů. A to právem. Vždyť jak byste chtěli na bytě pořádat například grilování s přáteli? Zároveň se nemusíte obávat, že vaši domácí mazlíčci budou trpět – a třeba k nim pořídit i pár hospodářských zvířat – taková domácí vajíčka jsou přeci k nezaplacení. Pokud jsou tohle vaše priority, hurá do domečku!

Ať už je vaše volba jakákoli, vždy si můžete svou domácnost zpříjemnit a vyzdobit podle sebe tak, abyste byli všichni spokojeni a šťastnou rodinkou.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář