Tipy, rady, návody

Biokosmetika je maximálně ekologická

Hezcí lidé mají obvykle život mnohem jednodušší. Tak alespoň hovoří statistiky. Naštěstí se každý může sám alespoň trochu vylepšit. Stačí začít cvičit, zdravěji jíst, neponocovat a používat vhodnou kosmetiku.

Příroda uzdravuje velmi efektivně

Většina společnosti nedá dopustit na klasickou kosmetiku. Není se ani čemu divit. Je totiž nejen poměrně levná, ale zároveň také dostupná. Ovšem ani biokosmetika není mimo dosah obyčejných zákazníků. I když na ni nenarazíme v každém druhém krámku, můžeme si ji vcelku snadno objednat prostřednictvím internetu.

Co se ceny týče, asi se nějaký ten pátek nic nezmění. Přeci jen je průmyslová výroba levnější, nicméně za biokosmetiku se rozhodně vyplatí dát pár pětek navíc. Má totiž mnohem lepší vlastnosti než klasika.

Hlavně neobsahuje žádná syntetika, díky čemuž se bez potíží vstřebává do pokožky. To se o tradiční kosmetice rozhodně říci nedá. Tu právě tyto látky v tomto ohledu dost brzdí. Vitamíny ani minerály se kvůli tomu nemají šanci do uživatelovy kůže dostat v odpovídající míře.

Problém syntetických látek však spočívá i v tom, že ve větším množství mohou pokožku dokonce poškozovat. Dnes už je všeobecně známo, že klasická kosmetika dokáže kůži za jistých okolností skutečně podráždit.

To se o bio alternativě rozhodně říci nedá. Ta naopak pokožce propůjčuje lesk a pružnost. Všechny zdraví prospěšné látky obsažené v biokosmetice se totiž do kůže dostanou zcela bez potíží.

Příroda se nemusí ničeho obávat

Celá řada produktů se stále vyrábí neekologickým způsobem, což má samozřejmě negativní vliv na naši planetu, a tím pádem i na nás samotné.

Biokosmetiku bychom však na tomto pomyslném seznamu hledali je těžko. Je vyrobena z jednoduše obnovitelných přírodních zdrojů. Toto platí nejen pro samotný produkt, ale i pro obaly.

O autorovi

angelo