Bydlení Tipy, rady, návody

Prakticky i chytře, aneb jak zařídit studentský pokoj

Studentský pokoj je rájem dospívajících a územím, kam mají rodiče vstup přísně zakázán. Zařídit takové studentské doupě přitom není vůbec jednoduché. Máte-li doma dospívající dítě, pak si jistě umíte představit, jak často se mění jeho nálady, potřeby i požadavky. Trefit se puberťákovi do vkusu představuje pro mnoho rodičů kámen úrazu, na kterém si velice snadno vylámou zuby. Stojíte před úkolem zařídit pokoj pro studenta? Pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky, ve kterých se vám pokusíme poradit, jak si s touto na první pohled nesplnitelnou situací hravě poradit. S námi zařídíte pokoj snů raz dva!

studentský pokoj

Základem je postel slibující pohodlí

Ve studentském pokoji by v žádném případě neměla chybět postel. Jak je známo, studenti svá lůžka velmi často využívají nejen ke spánku či lenošení, ale i k učení či oblíbenému brouzdání po internetu. Lůžko vybírejte tak, aby bylo dostatečně prostorné a zároveň pohodlné. Samozřejmostí je kvalitní matrace, která vašemu dospívajícímu zajistí ničím nerušený spánek. Na trhu se dají sehnat i postele s přistýlkou, které oceníte v případě, kdy se u vás doma rozhodne přes noc zůstat jeden z kamarádů.

Maximum úložného prostoru, aneb dost není nikdy dost

Jestli něco ve studentských pokojích chybí, pak je to úložný prostor. Určitě i vám se často naskytne pohled na oblečení poházené všude možně, jen ne uložené ve skříních, psací stůl zarovnaný papíry, knížkami a učebnicemi. Je to doslova rajský pohled, viďte? Úložný prostor je proto v pokoji vašeho studenta samozřejmostí. Chybět by neměla prostorná šatí skříň, kterou můžete doplnit další komodou a šuplíky, aby každá věc našla své místo.

Myslete i na kamarády

Studenti si často domů zvou přátele. Určitě vás nepřekvapí, pokud se společně s vaší ratolestí ve dveřích objeví ještě další hlavy spolužáků a kamarádů. A ti rozhodně nechtějí sedět na zemi. Proto do pokoje vašeho dítka pořiďte i oblíbené sedací vaky, které jsou designově přitažlivé a na posezení velice příjemné.

Na trhu se dají sehnat i postele s přistýlkou, které oceníte v případě, kdy se u vás doma rozhodne přes noc zůstat jeden z kamarádů. Nezbytným doplňkem do pokoje každého teenagera a studenta jsou také nástěnné hodiny, které jsou velmi cenné. Nezbytným doplňkem do pokoje každého teenagera a studenta jsou také nástěnné hodiny, které jsou velmi cenné.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

1 kometář

Zanechte komentář