Finance

Straší vás účet za elektřinu? Známe tipy, jak ušetřit!

Jen máloco nám dokáže zrychlit tep, jako vyúčtování za elektřinu. Dnešní doba je moderní a my jsme doslova obklopeni elektronikou, kterou jsme se naučili používat prakticky ke všemu. Obejít se bez přívodu energie by se dokázal obejít jen málokdo, ba naopak si život bez elektriky vůbec neumíme představit. Jestliže vás ale sužují obavy a strach pokaždé, kdy ve schránce očekáváte složenku od energetické společnosti, pak jsou následující řádky určené právě vám. Známe několik užitečných tipů, jak ušetřit za elektřinu – nenechte si je ujít, uvidíte, že vám určitě přijdou vhod!

gCLh552NDSCBGH7xD6KYAC9nnP8o7jyqI8ePTO7Upow

Chytré spotřebiče šetří za vás

Ušetřit můžete již v obchodě. Jak? V současné nabídce spotřebičů najdete řadu takových, které se vyznačují vysokou úsporou. Poznáte je podle označení A nebo vyšším. Jestliže nechcete investovat do nových spotřebičů, pak šetřete s těmi stávajícími. Je to jednoduché: starší a na spotřebu náročnější spotřebiče v době, kdy je nepoužíváte, vytahujte z elektřiny.

Perte efektivně

Jedním z největších žroutů elektrické energie v domácnosti je pračka. Ono se lehce řekne, že prát nebudete, jenže to zkrátka nejde. I v tomto případě ale máme tip, díky kterému ušetříte a opět se nejedná o nic složitého! Zkrátka se naučte prát až tehdy, kdy vaše pračka bude doslova praskat ve švech. Samozřejmostí je i správný výběr teploty a délka praní. Moderní pračky si tohle dokážou nastavit samy.

Skladování potravin zase o něco levněji

I lednice se řadí mezi kandidáty na spotřebitele energie, bez kterých se ale v běžném životě jednoduše neobejdete. Pokud nechcete kupovat novou ledničku, pak si vyhrajte s tou starou. Postačí, když ji postavíte alespoň dva centimetry ode zdi, aby se mohla průvanem sama ochlazovat. Zároveň myslete na to, aby jste nenechávali zbytečně dlouho otevřená dvířka.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

1 kometář

  • Všechno jsou to zajisté užitečné rady, díky kterým se dá v domácnosti alespoň krapet udržet spotřeba na uzdě. My jsme na to šli asi trochu razantnějším způsobem a zakročili s výměnou našeho dodavatele el.proudu, který bych řekla, že má na to mnohem větší vliv, než jestli peru prádlo na 60 či na 30. Bohemka nám snížila cenu, přitom máme spotřebu stále stejnou. Což byla naše hlavní výhra.

Zanechte komentář