Finance

Uložte své peníze do zlata. Důvodů je hned několik

Autor angelo


V současné době existuje spousta možností, jak ochránit své volné peníze před inflací, ovšem tou nejvíce bezpečnou cestou jsou drahé kovy. Především investiční zlato získává na popularitě, neboť podle mnoha analytiků má příznivou budoucnost. Samozřejmě, co analytik, to jiný názor na vývoj světové ekonomiky. V následujících řádcích vám však dáme několik pádných důvodů, proč se rozhodnout zrovna pro investiční zlato.

Zlato nepřináší pravidelný výnos. V takovém případě byste museli investovat peníze do firmy anebo nějaké jiné entity. Investiční zlato je drahý kov, nikoliv firma, a tak nevytváří samo o sobě přidanou hodnotu. Srovnávat zlato a akcie je nesmysl, neboť jednotlivé varianty se liší svými vlastnostmi a účely. Zlato má zcela jiný smysl. Jedná se o uchovatele hodnoty, a tak do něj investujte pouze peníze, které dlouho nebudete potřebovat.

Zlato se vyznačuje mnoha přednostmi

Zlato jako takové se pyšní celou řadou fyzikálních vlastností, které mu přidávají na atraktivitě. Stejnorodost, odolnost, trvanlivost, dělitelnost a vzácnost. Obrovskou výhodou je, že zlato není možné znehodnotit jako papírové bankovky, a proto z dlouhodobého hlediska cena drahého kovu roste.

Jestliže tedy chcete směnit peníze za investiční slitky, není nic jednoduššího než zajít do specializovaného obchodu, jenž takové služby nabízí. Jednoho z nejstarších a největších dovozců investičního zlata najdete přímo v Obecním domě v Praze na náměstí Republiky. Poskytuje pouze značkové švýcarské slitky, přičemž žádané jsou zejména značky Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich.

Co byste měli o zlatých slitcích vědět?

Cena slitků se den co den mění, a tak zlato nakupujete ve zmíněné prodejně vždy za aktuální cenu. Slitky jsou očíslované stejně jako bankovky. Pokud však preferujete spíše anonymní formu investičního zlata, nabízí se vám zlaté mince.

Zlato jako takové si zamilujete také proto, že se prodává s nulovou DPH. Dokonce nemusíte ani nic hlásit úřadům, a tak se nikdo nedozví, v jaké celkové hodnotě zlato vlastníte. Jediné omezení, co nastává při nákupu zlatých slitků či mincí, je při platbě v hotovosti. Prodejci mají zakázáno přijímat hotovostní platbu větší, než je hodnota 250 gramů zlata (přes cca 200 tisíc korun).

Vyhněte se všem zprostředkovatelům, již nabízí takzvané spoření do zlata. Třeba takový nákup zlata na splátky je velice rizikový, neboť si slitky odnesete k sobě až po mnoha letech, až splatíte poslední splátku.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář