Finance Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Víte, jak snadno vyzrát nad inflací? Když investujete do zlata, budou vaše prostředky v naprostém bezpečí!

Autor angelo

Pandemie koronaviru způsobila nemalé problémy obyvatelům všech kontinentů. Přestože se na počátku zdálo,že opatření přijatá vládou dokázala zabránit, aby se nová vysoce nakažlivá nemoc v Česku rozšířila, již na sklonku léta roku s dobře zapamatovatelným letopočtem začínalo být zřejmé, že ani drastické omezení mezilidských kontaktů nestačilo. Lidé, kteří si během prázdnin konečně užívali volnější režim, setkávali se a cestovali, museli již na podzim omezit mnohé aktivity. Teprve očkování přineslo naději na zlepšení situace, negativní dopady pandemie však bude populace mnoha zemí pociťovat po dlouhou dobu.

Těžké časy nejsou pryč. Mnoha domácnostem i jednotlivců hrozí finanční problémy

Úmrtnost na koronavirus v Česku byla extrémně vysoká, při přepočtu zemřelých na počet obyvatel patří malá středoevropská země mezi nejpostiženější státy na světě. Díky možnosti nechat se očkovat a vysokému počtu lidí, kteří získali protilátky po prodělání nákazy, se obavy Čechů o život a zdraví se postupně zmírňují. O to více však lidé vnímají dalších problém. Kvůli pandemii byl na dlouhou dobu v podstatě zastaven cestovní ruch, který v České republice zajišťoval v období před pandemií obživu stále většímu procentu populace. Podobně drasticky omezeny i veškeré zbytné služby. Nejeden podnikatel se dostal do finančních problémů nebo dokonce zcela ukončil činnost, řada zaměstnanců byla nucena najít si práci v jiném oboru, často nezbylo než přijmout hůře placené místo.

Inflace je jedním z největších strašáků těch, kteří zodpovědně spoří. Víte, jak se před ní ochránit?

I když by se mohlo zdát, že se život v české kotlině pomalu vrací do normálních kolejí, těžké časy zdaleka neskončily. Došlo na slova odorníků, kteří již na konci prvního pololetí loňského roku varovali před blížící se inflací. Její příchod se začal projevovat již před několika měsíci, v tuto chvíli ho už mnozí pociťují na vlastní kůži. Průměrná mzda se sice v tuzemsku i během posledních měsíců snížila, zároveň ale klesá hodnota peněz. To je špatnou zprávou pro všechny obyvatele Česka. A v největším ohrožení ti, kteří mají naspořenou větší sumu peněz. Pokud máte volné prostředky, měli byste se včas zamezit jejich znehodnocení. Osvědčeným způsobem je nakoupit zlato.

Proč se spolehnout právě na zlato?

Zlato si svou vysokou hodnotu udržuje po dlouhá staletí. V krizích, kterými lidstvo procházelo během dobře zdokumentovaných historických období, se vždy osvědčilo jako ten nejlepší uchovatel hodnoty. Cena zlata navíc v dlouhodobém horizontu roste, pokud ho budete držet déle, můžete se dočkat i opravdu zajímavého zhodnocení své investice. Další velkou výhodou zlata je jeho osvobození od daně z přidané hodnoty. Pokud byste se místo zlata rozhodli nakoupit stříbro , DPH ve výši 21 % budete muset uhradit. Zlato můžete nakoupit za nejen za miliony a statisíce, ale také za pouhých několik tisícovek. Zlato je tedy řešením i pro ty, kteří rozhodně nemají k dispozici dostatek prostředků na pořízení investiční nemovitosti.

Jsou pro vás tou pravou volbou zlaté mince nebo slitky?

Když budete prohlížet nabídky prodejců, zjistíte, že je zlato dostupné ve formě slitků nebo mincí. Můžete si samozřejmě pořídit i zlaté šperky, u těch však tvoří většinu ceny hodnota uměleckého zpracování. Pro investory jsou tedy zlaté slitky a mince ideální volbou. Široký sortiment zlatých slitků a mincí najdete na adrese zlate-mince.cz. Nakoupit tu můžete zlaté slitky od 1 g. Je-li pro vás důležitá anonymita, skvělou alternativou ke slitkům jsou zlaté mince Wiener Phiharmoniker. Pořídíte je za srovnatelnou cenu, nejsou ale označeny sériovými čísly. Další možností zlaté dukáty, které mají i sběratelskou hodnotu. A vyrábějí se ve stejné velikosti a jakosti, jakou stanovil významný český král a římský císař Karel IV. již ve 14.století.

O autorovi

angelo