Bydlení Finance Zajímavé

Investiční zlato je vhodné pro uložení peněz menších investorů

Autor angelo

Investiční zlato většina Čechů stále nepovažuje za vhodnou možnost. Domnívají se, že nakupovat zlato mohou pouze bohatší lidé, nikoliv běžný člověk, který má našetřené desítky či stovky tisíc. Opak je ale pravdou, a právě nyní je vhodná doba pro investice do drahého kovu i pro domácnosti a menší investory.

Proč právě nyní? Protože zrovna teď je investiční zlato jedinou příležitostí, jak zabezpečit peníze před ekonomickou krizí a inflací. Pravděpodobně jste si všimli, jak klesly úroky na spořicích účtech. Podobně jsou na tom termínované vklady, ani ty nezvládají pokrýt inflaci. Akcie padají, jejich nákup je aktuálně velmi nejistý. A nemovitosti? Pronájmy stagnují. Zlato je tedy jedinou variantou.

Nakoupit zlato je velmi jednoduché

Jak začít, máte-li zájem o investiční zlato? Za normálních okolností byste se mohli vydat do nějaké specializované prodejny, ty jsou však nyní zavřené. Místo toho se tedy vydejte do e-shopu Zlate-mince.cz. Tam najdete velké množství slitků a mincí, všechny jsou pečlivě vybírány a pro investování jsou vhodné. Objednáte je úplně jednoduše, jako když si objednáváte z e-shopu nové boty. Zlatovám dorazí až domů v diskrétní pojištěné zásilce.

Proč právě zlato?

Ať se podíváte na jakýkoliv graf vývoje ceny zlata, uvidíte jeho rostoucí tendenci. Krátkodobé propady se sice objevují, ovšem dlouhodobě hodnota roste a tak tomu bude i nadále. Podobnou tendenci lze pozorovat také u dalších drahých kovů, jako jsou stříbro, paladium nebo platina, jediné zlato je však osvobozeno od DPH.

Není všechno zlato, co se třpytí

Pro investiční účely je nicméně vhodné jen některé zlato. Nejsou to zlaté šperky, ani pamětní mince, jejichž cena je zbytečně navýšena o sběratelskou hodnotu. Zaměřte se výhradně na zlaté slitky a mince. Žádná česká mincovna zlaté slitky a investiční mince nevyrábí, takže budete muset nakupovat ze zahraniční produkce. Při výběru ze zmiňovaného e-shopu Zlate-mince.cz určitě chybu neuděláte.

O autorovi

angelo